İftar Vakitleri (İmsakiye)

2017 Ramazan ANTALYA için iftar vakti sahur imsak saatleri ne zaman?

ANTALYA için iftar vakitleri ve sahur saatleri Diyanet İmsakiye 2017 takvimi ile gün gün listelendi. ANTALYA için İmsakiye’ye göre iftar vakitleri ile birlikte ezan saatlerini de bulacaksınız. ANTALYA için iftar vakti 2017 sahur imsak saatleri ne zaman?

2017 ANTALYA için İftar vakitleri ve sahur saatleri Diyanet İmsakiye 2017 takvimi ile gün gün listelendi. ANTALYA için İmsakiye’ye göre iftar vakitleri ile birlikte ezan saatlerini de bulacaksınız.

2017 ANTALYA için İftar vakti diyanet imsakiye takvimine göre bugün saat kaçta giriyor? 2017 ANTALYA için iftar vakitleri ile sahur saatleri gün gün listelendi. Ramazan ayı imsakiye takvimi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlandı.

2017 ANTALYA İFTAR VAKİTLERİ VE SAHUR SAATLERİ

2017 ANTALYA için İftar vakti ve sahur saatleri Diyanet İşleri tarafından belirlendi. İftar vakitleri ve sahur saatleri imsak vakti 2017 yılı imsakiyesine göre İstanbul iftar vakti ve sahur (imsak) saatleri ile birlikte ezan vakitleri de listelendi. İşte 2017 yılı ANTALYA için ramazan imsakiyesi;

İmsak: Sahur vakti, oruç tutacaklar için son yeme içme saatidir.
Sahur kaçta biter: Sahur vakti imsak ile biter. Takvimimizdeki imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz.
Diyanet Takvimindeki İmsak Farkı : Diyanet imsak için 18 dereceyi esas almaktadır. Fazilet takvimi ise 19 dereceyi esas alıyor. Mısır, malezya gibi sunni islam ülkeleri çoğunlukla 19 ya da 19,5 dereceyi esas almaktadır. Diyanet 1983 yılından sonra 19’dan 18 dereceye düşürmüştür!
İftar vakti: Akşam ezanı okunması ile oruçlarınızı açabilir, yiyip içebilirsiniz. İftar vakti akşam ezanı saati ile aynıdır..
Bayram namazı: Kurban bayram namazı vakti – ramazan bayram namazı vakitleri yaklaşık güneş doğduktan 45-50 dakika sonra girer.

ANTALYA için 25 Haziran 2017 Pazar Ramazan Bayramının 1.Günüdür

ANTALYA için Bayram Namazı : 06:22

REKLAM / SPONSOR
Yorum Ekle

YORUM BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER KONULAR

To Top