Kâfirûn Sûresi Okunuşu, Anlamı ve Hadisler

Kâfirûn Sûresi

 0  10
Kâfirûn Sûresi Okunuşu, Anlamı ve Hadisler

Kâfirûn Sûresi'nin Fazileti

Kâfirûn Sûresi'nin birçok fazileti vardır. Bu sureyi okuyan kimsenin Allah tarafından korunacağına ve imanının sağlamlaşacağına dair hadisler rivayet edilmiştir.

  • Kâfirûn Sûresi hakkında hadisler
  • "Kâfirûn Sûresi'ni her gün okuyan kimsenin cennette 'Cennet ehli selamlaşır' ayetinde yer alan selamlaşanlardan olacağına dair inanılmaktadır."
  • "Ebu Hüreyre (ra) rivayet ediyor: Rasulullah (sav) buyurdu ki: "Kim İhlâs ve Kâfirun surelerini her gece okursa, o gece şirkten korunmuş olur."
  • "Abdullah bin Ömer (ra) rivayet ediyor: Rasulullah (sav) buyurdu ki: "Kul hüvallahu ehad Kur'an'ın üçte birine denktir, Kul yâ eyyühel-kâfirûn ise dörtte birine denktir."

Kâfirûn Sûresi'nin Okunuşu

(1) Kul yâ eyyühel-kâfirûn. (2) Lâ a'büdü mâ ta'büdûn. (3) Ve lâ entüm âbidûne mâ a'bud. (4) Ve lâ ene âbidün mâ abedtüm. (5) Ve lâ entüm âbidûne mâ a'bud. (6) Leküm dînüküm veliye dîn.

Kâfirûn Sûresi'nin Anlamı

(1) De ki: "Ey kâfirler!" (2) "Ben sizin taptıklarınıza tapmam." (3) "Siz de benim taptığıma tapmazsınız." (4) "Ben sizin taptıklarınıza tapacak değilim." (5) "Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz." (6) "Sizin dininiz size, benim dinim bana."

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow