Connect with us

Rüya

Rüyada Acıkmak Tabiri

Published

on

Rüyada Acıkmak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Karnı acıkarak yemek yemek tövbeyi tutmaya, sevilen ve hoş bir gıda ile karnı doyurmak iyilik yolunda sebat
etmeye, Hoşlanmadığı bir gıda ile karnını doyurmak tövbe ettikten so a bunu tutmamaya, Karnının aç
olduğunu ve yiyecek bir şey bulamadığını görmeek hırsını tatmin edememeye delalet eder. Acıkmak, uzun
emel sahibi olmakla da tabir edilir.


Molla Cami: Büyük makam sahibi ve ileri gelen adamların rüyada acıkmaları, ona tabi olanların zelil ve perişan olmasına işaret eder. Alimlerin rüyada acıkmaları, onlann ilimle yaptıkları yaramazlığı işaret eder.


Diyanet: Rüyada padişah veya ileri gelen kişilerin kendilerini acıkmış görmeleri; onların idare ettikleri toplumun zelil ve perişan olmalarına ve bu rüyayı görenlerin; tebaalarının ellerindeki mallarına göz dikeceklerine işarettir. Âlimlerin kendilerini rüyalarında acıkmış görmeleri; onların ilimleriyle yaptıkları kötü şeylere delâlet eder.
Bir başka yoruma göre: Rüyada acıkmak bilgi yetersizliğine ve cahilliğe işaret eder. Bir kimse rüyasında çok acıktığını ve karnını doyulmak için acele ettiğini görse; mal hırsına kapılıp başkalarının hal üzerine geçirmekte bir sakınca görmeyeceği şeklinde tabir edilir.


Nablusi: Melik ve ileri gelen adamların rüyada acıkmaları, tebaasının zelil ve perişan olmasına ve onların tebaalarının mallarına göz dikmelerine delâlet eder. Alimlerin rüyada acıkmaları, onların ilimle yaptıkları yaramazlığa delâlet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar