Connect with us

Rüya

Rüyada Ağaç Kavunu Tabiri

Published

on

Rüyada Ağaç Kavunu tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: İffet ve muhabbete, soylu kadına, güzel övgüye, Kur’an okuyan kimseye , İyi geçime ve toplu mala, Ekşi ise
hafif bir hastalığa delalet eder.


Molla Cami: Ağaç kavunu görmek, şerefli, soylu ve evlad sahibi bir kadına, Bazen mümin ve Kuran okuyan kimseye, ilme ve amele, Bazen de ülfet ve muhabbete işaret eder. Bazı tabirciler, bir ağaç kavununun, çocuğa, işaret edeceğini söylemişlerdir. Bazı tabirciler ise ağaç kavununu kötü görerek, onun görülmesi nifaka işaret eder, derler.
San ağaç kavunu görmek ise senenin bolluğu ile beraber hastalık olmasına, işarettir. Odasında ağaç kavununun olduğunu gören kadının hürmete değer bir oğlu olur.
Erkeğin rüyasında bir kadının kendisine ağaç kavununu verdiğini görmesi erkek çocuğunun olmasına işaret eder.Bir kimse başkasına ağaç kavunu attığını görse onunla arasında hasımlık ve damat olma arzusu olduğu şeklinde yorumlanır.


Nablusi: Ağaç kavunu görmek, şerefli, soylu ve evlâd sahibi bir kadına delâlet eder. Bazan mümin ve Kur’ân okuyan kimseye, ilme ve amele ve güzel medhe, bazan da ülfet ve muhabbete delâlet eder.
Bazı tabirciler, bir ağaç kavununun, çocuğa, çoğu da güzel olan şeylere delâlet edeceğini söylemişlerdir. Bazı tabirciler ise ağaç kavununu kötü görerek, onun görülmesi nifaka delâlet eder derler. Çünkü, onun dışı içine muhaliftir.
Yeşil ağaç kavunu görmek senenin bolluğuna ve rüyayı görenin bedeninin kuvvetli olmasına delâlet eder, (eğer rüya sahibi ağaç kavununu toplamış ise.) Sarı ağaç kavunu görmek senenin bolluğu ile beraber hastalık olmasına delâlettir. Bazı tabirciler, «ağaç kavunu, zengin şerefli ve Arab olmayan kadınlara delâlet eder,» demişlerdir.
Ağaç kavununu iki parça olarak toplandığım gören kimsenin çok hastalıklı bir erkek ve bir kız çocuğu olur. Kadın, rüyasında bu ağaçtan bir tacın başının üzerinde olduğunu görse, dindar ve maruf bir insanla evlenir. Odasında ağaç kavununun olduğunu gören kadının hürmete değer bir oğlu olur. Erkeğin rüyasında bir kadının kendisine ağaç kavununu verdiğini görmesi erkek çocuğunun olmasına delâlet eder.
Bir kimse başkasına ağaç kavunu attığmı görse onunla arasında hısımlık ve damat olma arzusuna delâlet eder. Bir ağaç kavunu bazan da devlettir eğer onu yerse ve o da tatlı ise toplu mala, eğer ekşi ise basit bir hastalığa delâlettir.


Seyyid Süleyman: Rüyada ağaç kavunu (Utruç Ağacı) görmek; ahlakı ve şöhreti güzel, her türlü insanla görüşen, onlara iyi muamele eden bir zat ile tevil edilir. Bir rivayete göre işleri gizli, sırrına kimse tarafından vakıf olunamayan bir adamla, başka bir görüşe göre ise, iyi davranmaya gayret eden, cömert bir şahısla yorumlanır.

Ağaç kavunu, tatlı limon veya portakal ağacı gibi de tabir edilir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar