Connect with us

Rüya

Rüyada Ağaç Ve Çeşitleri Tabiri

Published

on

Rüyada Ağaç Ve Çeşitleri tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: söğüt ağacı, dostundan çekingen, düşmanıyla görüşen bir adamdır. Nar ağacı, din ve dünyalık sahibi bir adamdır, onun dikenleri günahlardan meneder. Nar ağacını kesmek, doğduğu yerleri ziyaret edemeyeceğine işarettir.Sedir ağacı şerefli, soylu, cömert ve faziletli bir kimseye işaret eder. Ebucehil karpuzu adı verilen ağaç, dinsiz, zengin korkak bir adama işaret eder. Muz ağacı, din ve dünyalık sahibi zengin ve tedbirli bir adamdır. Üzüm ağacı, şen, izzetli ve güç sahibi bir adamdır. İncir ağacı, ailesine taydaşı olan ve düşmanlan, kendisine sığınan bir adamdır.
Dut ağacı, halk ve ailesi hakkında cömert, fakir ve düşkünlere yardımcı, mal ve çocuğu çok bir adamdır.Fıstık ağacı, zengin, hafif ruhlu, cömert ve ailesiyle mesut bir kimsedir. Kayısı ağacı, kendisinden faydalanamayan doğru bir adamdır. Bazı tabirciler kayısı ağacı şer, bazıları münafık bir adam, bazılan da zengin birkadındır, dediler. Rüyada kayısı ağacından meyve topladığını gören kimse, zengin bir kadınla evlenir.Elma ağacı hizmet sahibi adamdır. Şeftali ağacı, zengin, yiğit ve çok mal biriktiren bir adamdır. Kayısı ağacı, bütün insanlara faydalı bir adamdır. incir ağacı, faydalı, sert ve malı çok bir adamdır. Keçiboynuzu ağacı, taydaşı ve hayrı az bir adamdır. Limon ağacı, halka taydaşı çok bir adamdır. Bazı tabirciler limon ağacı, malı çok ve bütün hallerinde hayırlı ve faydalı meşhur bir kadındır, dediler. Portakal ağacı görmek, güzel birisine işaret eder.Hurma ağacı, alim bir kimseye veya bir çocuğa, onu, kesmek de çocuğun ölümüne işaret eder. Hurma ağacı çok faydalı bir adam ile tabir edilir. Rüyada birçok hurma ağaçlarına sahip olduğunu gören kimse, o hurma ağaçlarının miktan nisbetinde bir grup insanlara hakim ve amir olur. Eğer rüyayı gören tüccar ve esnaf ise ticaret ve kazancı çok olur. Kuru hurma ağacı, münafık bir kimse ile tabir edilir. Bazı tabirciler hurma ağacı uzun ömre ve evlada işaret eder, dediler. Hurma ağacı, eş, ev, yer, mülk, elbise, mal, çocuk veya alim ile tabir edilir. Rüzgarın hurma ağacını kökünden çıkardığını görmek, o şehirde veba hastalığının zuhur edeceğine işaret eder.Hastanın rüyasında mersin ağacı görmesi hastalığından kurtulmasına işaret eder. Bazen mersin ağacı, tahsilim arzu ettiği şeyden ümidinin kesilmesine işarettir. Bazı tabirciler de, ahdini yerine getiren kimseye işaret eder, demişlerdir. Evinde mersin ağacı görmek devamlı bir hayırdır. Mersin ağacım diktiğini gören kimsenin işlerinde tedbirli hareket etmesi ile tabir edilir. Mersin ağacı, daimi dortluğa ve imarete, devamlı sevinç ve rahata işaret ettiği gibi mala da işaret eder.
Ilgın ağacı, zenginlere zarar ve fakirlere yardım eden münafık bir adamdır. Meşe ağacı, ömrünün uzun olmasına işaret eder. Dağ armudu ağacı, adi bir kimseye işaret eder. Bu ağaç üzerinde oluğunu gören kimse, inat, adi ve yabancı bir adamla nünasebet kurar. Bazı tabirciler, dağ armudu ağacı, şerefli ve sağlam bir adama işaret eder, dediler.
Abanoz ağacı, sevinçli, zengin bir kadın, yahut kabi katı zengin bir erkeğe işaret eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar