Connect with us

Rüya

Rüyada Akbaba Tabiri

Published

on

Rüyada Akbaba tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Nezaketsiz ve ahmak insanla tabir edilir. Akbaba kuşu tutmak hastalığa, Bir yerleşim alanına akbabaların
girdiğini görmek, oranın istila edilmesine, Bir hastanın evinde akbaba görmesi ölümünün yaklaşmış olduğuna,
Sanat ehli kişinin akbaba görmesi menfaatta, Akbaba sürüsü işsizliğe, serkeşliğe, korku ve sıkıntıya delalet
eder.


Nablusi: Gece rüyada akbaba kuşunu görmek, ahmak ve nezaketsiz bir insana, eğer bu rüya gündüz görülürse hastalıklara delâlet eder. Bir kimse rüyada akbaba kuşunu tutuğunu görse, çok kanlı bir harpte bulunur. Bazen da o kimse şiddetli hastalığa yakalanır. Bir kimse rüyada birçok akbaba kuşunun bir şehire girdiğini görse, o şehir halkına haremkeş, sefih ve alçak bir takım asker girer. Hasta bir kimse rüyada kendi evinde bir akbaba kuşu görse, o hasta ölür yahut hastalığından dolayı ölüme yaklaşır.
Rüyada tabak, çanak, çömlek ve testi gibi şeyleri imâl edenler ve şehir haricindeki sanatkârların akbaba kuşunu görmeleri, hayır ve menfaata, doktorlar ve hastalar için şerre delalet eder. Akbaba kuşları düşmana, şehirde yaşamayan sefil, alçak ve asaletsiz bir kavmin gelmesine delalet eder. Akbaba kuşları işsizlerden, ölü yıkayanlardan ve kabirleri mesken eden taifeden bir takım kimselere delalet eder. Akbaba kuşları, duvarlar arasında ve haram kazanç ile meşgul olan hırsızlara ayrılık ve vahşete, mamur yerin harabına ve kötü söze delalet eder.
Rüyada görülen Akbaba, rüya sahibinin erişeceği korku ve vahşete delalet eder.


Seyyid Süleyman: Akbaba; miskin, itaatkar ve zararsız yabancı bir adamla tabir olunur. Akbabanın etini ve tüyünü yanında görenin eline, fakir ve garip bir kimseden mal veya başka şey geçer. Bir rivayete göre böyle bir şahsın vasıtasıyla sevap kazanır. Akbabaya bindiğini gören, gurbete gider ve fakir düşer. Dişi akbaba satın alan, fakir bir kadınla evlenir. Yanında bir akbaba yavrusu görenin, evladı fakir düşer.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında kendisine bir akbaba verilen, dinde selamet bulur. Sabırlı fakirlerden olur. Akbabaları otlattığını gören, miskin ve fakir bir kavme reislik yapar. Akbaba sesini işiten, gamdan kurtulur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar