Connect with us

Rüya

Rüyada Akciğer Tabiri

Published

on

Rüyada Akciğer tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Kişinin kendi akciğerini sağlıklı görmesi uzun ömre, onun koktuğunu ve lekelendiğini görmesi kısa ömre, Taze
akciğer görmek kadınla tabir edilir.


Molla Cami: Akciğer umumiyetle ömür ile tabir edilir. Dolayısıyla Akciğerin sağlamlığı uzun ömre, onun bozukluyu ise kısa ömre işaret eder.


Nablusi: Rüyada görülen akciğer, ruhun mahallidir. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendi akciğerinin kötü koktuğunu görse, o kimsenin ömrü biter. Yine akciğer, gazap mahallidir. Akciğer kadın ile de tabir edilir. Bir kimsenin rüyada akciğerini siyahlanmış görmesi, rüzgar gelecek kapısının kırılmasına ve yelpazesinin bozulmasına delalet eder. Akciğerin sağlamlığı uzun ömre, onun bozukluğu ise kısa ömre delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyada akciğer görmek; sevinç ve ferahla tabir olunur.
İbn-i Şirin diyor ki: Tanıdığı birinin kendisine akciğer verdiğini gören, onun sayesinde sevinir. Bilmediği bir şahsın akciğer verdiğini gören, herhangi bir sebeple memnun olur. Birine akciğer veren, o insanı sevindirir. Tanımadığı bir kişiye akciğer veren, halka hayır yapar.
Cabir’ül Mağribi’ye göre eti yenilir bir hayvana ait pişirilmiş akciğer yediğini gören, sevinir. Kolaylıkla mal kazanır. Eti yenmeyen hayvanın akciğeri, harama delalettir. Akciğerinin koptuğunu görenin, eceli yakındır. Aniden vefat eder.
Göğsünü yararak akciğerini çıkarıp attığını gören, rahatını kendi eliyle yok eder. Başkasını akciğerini çıkarıp alan, onun malını veya karısını elinden alır. Dolayısıyle üzülmesine sebep olur. Akciğerinin yaralandığını gören, sıkıntı ve üzüntü içine girer. İki akciğere malik olmak, refah ve saadetin kat kat artacağına işarettir. Akciğerde acı ve hastalık görmek; kedere delalettir. Akciğerin büyümesi sevincin artması, küçülmesi ise üzüntünün büyümesidir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar