Connect with us

Rüya

Rüyada Aksırmak Tabiri

Published

on

Rüyada Aksırmak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Şüpheli şeylerin açığa çıkmasına, Sıkıntıda olanın bundan kurtulmasına, fakir için yardıma, insanlardan
gelecek dünyalık yardıma, borçlunun borcunu ödemesine, Birinin aksırdığını ve ona ‘Yerhamükellah’ yahut
‘Çok yaşa’ dediğini görmek insanlara yardım ettmeye ve bundan sevap kazanmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada aksırmak, şüphe edilen şeyin açıklık kazanmasına işaret eder. Rüyada aksırmak, hasta için ölüme veya kendisini muzdarip edecek kedere işaret eder. Rüyada aksıran kimse sıkıntı içinde ise kurtulur, fakir ise,kendisine yardım edilir.
Eğer rüya sahibi borçlu olursa, bocunu ödemeye çalışır. Eğer nezleli ise, kurtulur. Bazen aksırmak nezleye işaret eder.


Nablusi: Rüyada aksırmak, şüphe edilen şeyin vuzuha kavuşmasına delalet eder. Rüyada aksırdığıını gören kimse, şüphelendiği bir şeyi kat’i olarak bilir. Rüyada aksırmak, hasta için ölüme veya kendisini muzdarip edecek kedere delalet eder. Rüyada aksıran kimse sıkıntı içinde ise kurtulur, fakir ise, kendisine yardım edilir. Çünkü aksıran kimseye «yerhamükellah» şeklinde hayırlı dua edilir. Bazen da, bazı insanlar rüya sahibinin hizmetinde bulunur.
Eğer rüya sahibi borçlu olursa, borcunu ödemeye çalışır. Eğer nezleli ise, kurtulur. Bazen aksırmak nezleye, bazen da kızmaya ve yüzünü ekşitip buruşturmaya delalet eder. Rüyada şiddetli bir şekilde aksıran kimse, savaşta ise kendisini düşmanından korusun, çünkü düşmanı ona galip gelir ve ona bir zararı dokunur.


Seyyid Süleyman: Rüyasında aksırdığını gören, şüphe ettiği bir konuda kanaat getirir.
Bazı tabirciler bu rüya için şunları söylemişlerdir: Aksırdığını gören, Cenab-ı Hakk’a çok hamd eder ve ilahi rahmete nail olur. Hasta ise, şifaya kavuşur. Uzun bir ömür sürer. Arka arkaya defalarca aksırmak; afiyete işarettir. Fakat, bir kısım yorumcuya göre sağlıklı insanın rüyada aksırması, hastalık habercisidir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar