Connect with us

Rüya

Rüyada Arslan Tabiri

Published

on

Rüyada Arslan tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Devlet başkanı ile tabir edilir. Arslan başı bulmak veya arslan eti yemek valiliğe, mertebeye, makam ve mala,
Birine arslan ısırması maldan ya da dünyalıktan görülecek zararla, Arslanın birini kovalaması korkuyla, Arslana
binme güçlü bir düşmana galip geelmeye, Uzaktan arslan görmek ecelin yaklaşmasına, Evde arslan görmek
sağlıklı kimse için uzun ömre, hasta için vefat etmeye delalet eder.


Diyanet: Rüyada arslan görülmesi değişik şekillerde yorumlanmıştır.
İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında dişi arslan görmesi; kötü fikirli, zalim ve çocuğuna beddua eden bir kadına yo­rumlanır.
Bir dişi arslanın sütünü içtiğini gören kimse; düşmanına galip gelir. Etinden yediğini gören kimse de güç kazanır ve büyük bir mülk elde eder. Rüyada arslan görülmesi; kuvvetli ve şiddetli bir düşmanla yorumlanır.
Bir kimsenin rüyasında arslanla döğüştüğünü görmesi; o kimsenin düşmanla mücadele edeceğine, arslana karşı çıktığını ve arslanın kendisine doğru geldiği halde ona saldırmadığını gören kimse; devletten veya devlet ricalinden herhangi bir zarar göreceğine, arslandan kaçtığını ve arslanm da kendisini kovaladığını gören kimse; korku ve endişelerinden kurtulacağına, düşmanlarına galip geleceğine, kendisine arslan eti getirildiğini gören kimsenin; eline mal geçeceğine yorumlanır.
Bir kimsenin rüyasında evinde arslan görmesi; hayra, güce ve uzun ömre, arslanın kendisini ısırdığını gören; ısırdığı miktar düşmanından bir şeye erişeceği ile tabir edilir.
Rüyasında arslanın derisinden veya kılından bir şey aldığını gören kimsenin; eline düşman malından bir şeyler geçeceğine ve bir başka yoruma göre de böyle bir rüyanın görülmesi; rüya sahibinin mirasa konacağına işaretle tabir edilir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar