Connect with us

Rüya

Rüyada Avlanmak Tabiri

Published

on

Rüyada Avlanmak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Avlanmak toplu mal ve ganimettir. Av köpekleriyle avlanmak kişinin kendisi ve diğer insanlar için hayırdır. Dağ
keçisi, tavşan, geyik vs. gibi yaban hayvanlarını avlamak mala, Evli kimsenin avlanması hileli kazanca,
Bekarın avlanması evlenmeye, Balık avıı meşru kazanca, Erkek ve hayvanı oğul, dişisi kız evladına, Çocuğun
avlanması sanat ve ilime, Kendi avladığının yahut tutuğunun başkalarınınkinden fazla olduğunu görmek müjde
ve hayra, Av, bu işi hayatında yapmayan kimse için bazen gaflete ve gafil insanlarla olmaya delalet eder. (
Ayrıca Bakınız; Avcı, Av Aletleri.)


Molla Cami: Rüyada av avlanmak ganimete işaret eder. Rüyada geyik, dağ keçisi, tavşan ve yabani eşek gören kimse, mal ve ganimete erişir. Öldürmeyi kastetmeksizin bir kusa veya bir sığıra silah attığını gören kimse, bir kadına veya bir hizmetçiye iftira eder. Av köpekleriyle av avladığını gören kimse,emniyete erer ve şöhreti artar. Bir kimse rüyada av köpekleriyle ava çıktığını görse, bu rüya bütün insanlar hakkında hayır ve onun yapacağı bir iş ve harekete işaret eder.
Av köpeklerinin avdan döndüğünü görse, korkunun gitmesine, işsiz ve güçsüz oturmaya işaret eder. Av köpeklerinin şehire girdiğii görse, işsiz kalmaya işaret eder. Denizde bir aletle taze tatlı balık avladığım görse, helal kazanca sebep olacak şeye, çalışmaya ve helal olan nzkı istemeye işaret eder. Rüyada av avlamak, gaflete ve işinde dikkatsiz olmağa işaret eder. Bazı tabirciler bir avın peşine düşüp giden kimse, gafil olur, dediler. Bazen de rüya da av avlamak gafil kimseler ile beraber nefsani arzulara uymaya işaret eder.


Diyanet: Rüyada av avlamanın görülmesi ganimetle yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında geyik, dağ keçisi, tavşan ve yabani merkep görmesi; mal ve ganimete işaret eder. Kişinin öldürmek maksadıyla olmaksızın bir kuşa veya bir sığıra silâh attığını görmesi; bir kadına veya bir cariyeye iftira edeceğine delalet eder
Bir kimsenin rüyasında av köpekleriyle birlikte av avladığını görmesi; emniyete kavuşacağına ve şanının artacağına, bir kimsenin av köpekleriyle ava çıktığını görmesi; böyle bir rüyanın bütün insanlar hakkında hayra işaretle yorumlanır.
Kişinin rüyasında av köpeklerinin avdan döndüğünü görmesi; korkusunun geçeceğine, işsiz ve güçsüz kalacağına, rüyasında av köpeklerinin şehre girdiklerini görmesi; yine rüya sahibinin işsiz kalacağına delalet eder.
Bir kimsenin rüyasında denizde bir av âleti ile taze tatlı balık avladığını görmesi; helâl kazanç sağlayacak bir şeye, çalışmaya ve helâl tarafından rızık istemeye işaret eder. Rüyasında av avladığını gören kimse eğer erkek ise; hile yapacağına, eğer erkek bekâr ise evleneceğine, eğer rüyayı gören evli ve avladığı hayvan da erkek ise bir erkek çocuğunun dünyaya geleceğine, eğer rüyayı gören kadın ise; bir kız çocuğu doğuracağına yorumlanır.
Bir kadının rüyasında av avladığını görmesi; babasının veya kocasının malını koruyacağına, bir kölenin rüyasında av avladığını görmesi; efendisinin malından yiyeceği şeye, küçük çocuğun av avladığını görmesi; ilim sahibi olacağına veya san’at öğreneceğine ya da babasının mirasına kavuşacağına yorumlanır.
Rüyada av avlamak genelde, dalgınlığa ve işinde dikkatsiz olmaya delalet eder.


Nablusi: Rüyada av avlamak ganimete delalet eder. Rüyada geyik, dağ keçisi, tavşan ve yabani merkep gören kimse, mal ve ganimete erişir. Öldürmeyi kastetmeksizin bir kuşa veya bir sığıra silah attığını gören kimse, bir kadm veya bir cariyeye iftira eder. Av köpekleriyle av avladığını gören kimse, emniyete erer ve şöhreti artar. Bir kimse rüyada av köpekleriyle ava çıktığını görse, bu rüya bütün insanlar hakkında hayır ve onun yapacağı bir iş ve harekete delalet eder.
Av köpeklerinin avdan döndüğünü görse, korkunun gitmesine, işsiz ve güçsüz oturmaya delalet eder. Av köpeklerinin şehre girdiğini görse, işsiz kalmaya delalet eder.
Denizde bir aletle taze tatlı balık avladığını görse, helal kazanca sebep olacak şeye, çalışmaya ve helal olan rızkı istemeye delalet eder. Erkek kimse için av avlamak, kendi görüş ve çalışmasıyla hile yapmaya delalet eder. Eğer o kimse bekar ise evlenir. Kendisi evli ve avladığı hayvanın ismi de müzekker ise, erkek bir çocuğu, müennes ise, kız çocuğu olur. Kadının rüyada av avlaması, babasının veya kocasının malını korumaya delalet eder. Kölenin av avlaması efendisinin malından yiyeceği şeye delalet eder. Küçük çocuğun av avlaması, ilim veya sanat öğrenmesine ya da babasının mirasına kavuşacağına delalet eder.
Rüyada av avlamak, gaflete ve işinde dikkatsiz olmağa delalet eder. Bazı arifler bir avın peşine düşüp giden kimse, gafil olur, dediler.
bazen da rüyada av avlamak gafil kimseler ile beraber nefsanî arzulara uymaya delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar