Connect with us

Rüya

Rüyada Ayı Tabiri

Published

on

Rüyada Ayı tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Hilekar, kötü huylu kadına, namert insana, Ayıyı avlamak veya ayı avcısı görmek söz ve işinde hile va haram
yolunu tutan , cahil insanlar nazarında değerli kabul edilen düşük yaratılıştı insana, Ayı ya da herhangi bir
vahşi hayvana binmek, ehil kimse içiin velayete, değilse zina yatmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada ayı görmek, bela ve fitne sahibine. Bazen de hilekar, yahut kötü bir kadına bazen de hapse işaret eder. Bir kimse bir ayıya binse, eğer ehilse dince velayete nail olur. Eğer ehil ve layık değilse, üzüntü ve korkuya maruzkalır, ancak so a bu durumdan kurtulur.


Diyanet: Rüyada ayı görülmesi iyiye yorumlanmaz. Bir kimsenin rüyasında ayı görmesi; münafıklık, ahmaklık, düşünce ve görüş beyan etmekten yoksun ve düşmanla tabir edilir. Kişinin rüyasında ayıya bindiğini görmesi; devlet tarafından bir menfaat göreceğine delalet eder. Ayının eti ve derisinin görülmesi; düşman malı, sütü ise korku ve endişe ile yorumlanır.
Kirmânî’nin yorumuna göre: Rüyanızda ayı görmeniz; kötü, akıldan mahrum ve insanlık denilen şeyden uzak bir erkekle tabir edilir. Bir başka yoruma göre rüyada ayıya binilmesi ve ayının öldürülmesi; düşmana galip gelineceğine delildir.
Rüyada ayı görülmesi bazen de bir kadına, yolculuğa ve zina eden bir kadına delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyasında ayıya binse; o kimsenin zinadan korunması gerekir.


Nablusi: Rüyada ayı görmek, afet, bela ve fitne sahibine, bazen da hilekar, yahut bedeni ağır, görünüşü kötü, boşanmış ve oyunla meşgul bir kadına bazen da ayıyı görmek, esaret ve hapse delalet eder. Rüyada görülen ayı, ahmak bir düşmandır. Ayı şiddet ve kuvveti olmayan delil ve düşmanlığında hileye başvuran namert bir hırsızdır. Bir kimse bir ayıya binerse, eğer ehil ise dince velayete nail olur. Eğer ehil ve layık değilse, ona üzüntü ve korku gelir, sonra ondan kurtulur.
Ayı görmek, bir kadına, yolculuğa, sonra yolculuktan yerine dönmesine delalet eder. Bazı tabirciler de ayı, zina eden bir kadındır, dediler: Bundan dolayı bir kimse ayıya binerse, o kimse zinadan korunmalıdır.


Seyyid Süleyman: Ayı; münafık, ahmak, düşüncesiz ve tedbirsiz bir düşmanla tabir olunur. Ayıya bindiğini gören, padişah ve yardımcılarından fayda sağlar. Ayı eti ve derisi, düşmanın malıdır. Sütü ise korkuya delalettir.
Kirmani diyor ki: Ayı görmek; soysuz ve aptal birine işarettir. Ayıya bindiğini veya onu öldürdüğünü gören, düşmanına galip gelir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar