Connect with us

Rüya

Rüyada Bakla Tabiri

Published

on

Rüyada Bakla tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Mevsiminde görülen yeşil bakla elbise, yiyecek ve temiz olan her şeydir. Mevsimi dışında görülen ya da yenen
yeşil bakla üzüntü ve kedere, Kuru bakla artarak çoğalan mala, sevinç ve bolluğa delalet eder. Bakla satıcısı
kem sözlü insanla tabir edilir.


Molla Cami: Görülen bakla yaş ise, üzüntü ve kedere, kuru ise, sevinç ve bolluğa, büyüyüp gelişen mala işaret eder. Yeşil baklalar rızka, giyeceğe ve temizliğe işaret eder.


Diyanet: Rüyanızda yaş bakla görmeniz; üzüntü ve kedere maruz kalacağınıza, kuru bakla görmeniz; sevineceğinize ve bolluğa ereceğinize işaret eder. Bazı yorumcular isminden dolayı baklanın, azlığa delalet ettiğini söylemişlerdir.Bir kimsenin rüyasında saçının baklaya benzediğini görmesi; o kimsenin malında bir noksanlık meydana geleceğine ve dolayısıyla fakirleşeceğine yorumlanır.Rüyada yeşil bakla görülmesi; rızka, yiyeceğe ve temizliğe işaret sayılır. Bazı yorumculara göre: Kişinin rüyasında bakla yediğini görmesi; o kimsenin aptallığına ve hafızasını kaybedeceğine yorumlanır. Yine bir başka tabire göre: Yaş bakla yenildiğinin görülmesi; rüyayı gören kimsenin etrafında düşmanlarının dolaşmakta olduklarına delalet eder.


Nablusi: Görülen bakla yaş ise, üzüntü ve kedere, kuru ise, sevinç ve bolluğa, büyüyüp gelişen mala delalet eder. Bazıları, isminden dolayı bakla, kıllete (azlığa) delalet eder, demişlerdir. Bundan dolayı saçının baklaya döndüğünü gören kimsenin malında noksanlık olur ve fakirliğe düşer. Yeşil baklalar rızka, giyeceğe ve temizliğe delalet eder.


Seyyid Süleyman: Kuru bakla görmek, iyi değildir. Bakla yemek ne surette olursa olsun üzüntü habercisidir. Bundan başka bakla yemek, ahmaklığa işarettir. Suda haşlanmış bakla yiyen, düşünce kabiliyetini kaybeder. Taze ve kuru bakla, düşmanlık ve kederdir.
Ebu Said’ül Vaaz’a göre taze bakla üzüntüye, kurusu ise sevinç ve feraha delalettir. Bazı tabircilere göre bakla her halukarda rızk darlığını haber verir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar