Connect with us

Rüya

Rüyada Balık Ağı Tabiri

Published

on

Rüyada Balık Ağı tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Balıkçılar için sıkıntılı ava, Korkusu olan için bunun artasına, Korkusu olmayan için can sıkıntısına, Deniz
yolcusu için ağ görmek yolculuğun sona ermesine, Balık ağına düşmek ya da tuzağa yakalanmak hapis,
hastalık, malın müsaderesine ve farkı mizaçta kadınla evlenmeye; düştüğü tuzaktan kurtulmak bunlardan
kurtulmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada ağa sahip olduğunu görmek, hileye, rızka, ilme, isteğine kavuşmağa ve düşmanı yenmeğe işaret eder. Rüyada balık ağına düştüğünü veya bastığım gören kimsenin, hapse girmesinden, hastalığa yakalanmasından mizacına uymayan bir kadını almasından korkulur.
Balık ağı, korku içinde bulunan kimse için, şiddete, köleliğe vegeçimini ağla temin edenlerin meşakkate düşeceklerine işaret eder. Balık ağı, üzüntüsü olmayan kimse için hapse ve can sıkılmasına işaret eder. Yolcu olan kimsenin ağ görmesi, bahusus deniz yolcusu ise yolculuğundan döneceğine işaret eder.
Balık ağı gamlı kederli kimsenin gam ve kederinin artmasına, avcı için hayır ve menfaate işaret eder. Balık ağının bir parçasını kaybeden kimse için de hayra işaret eder, dediler.


Diyanet: Rüyada balık ağı görülmesi muhtelif şekillerde yorumlanmıştır.Kederli bir kimsenin rüyasında balık ağı görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinin artacağına, avcı olan kimsenin görmesi; hayra, kişinin rüyasında balık ağının yarısını kaybettiğini görmesi; o kimsenin hayır ve berekete kavuşacağına, balık ağına düştüğünü görmesi; o kimsenin tutuklanacağına veya hasta olacağına ya da huyuna uymayan bir hanımla evleneceğine işaretle tabir olunur.Bir başka tabire göre: Bir kimsenin rüyasında denize veya dereye ağ atarak balık tuttuğunu görmesi; aldığı tedbirlerden faydalanacağına ve eline helâlinden para geçeceğine, ağını attığı yerden boş çıkardığını görmesi; bu tedbirinden bir şey elde edemeyeceğine, rüyasında ağının yırtıldığını görmesi; işinin bozulacağına yorumlanır.


Nablusi: Rüyada ağa sahip olduğunu görmek, hileye, rızka, ilme, isteğine kavuşmağa ve düşmanı yenmeğe delalet eder.
Rüyada balık ağına düştüğünü veya faka bastığını gören kimsenin, hapse girmesinden, hastalığa yakalanmasından, mizacına uymayan bir kadını almasından, çocuğu olmasından veya malının tutulmasından korkulur.
Balık ağı, korku içinde bulunan kimse için, şiddete, kölelere ve geçimini ağla temin edenlerin meşakkate düşeceklerine delalet eder. Balık ağı, üzüntüsü olmayan kimse için hapse ve can sıkılmasına delalet eder. Yolcu olan kimsenin ağ görmesi, yolculuğundan döneceğine delalet, bahusus deniz yolcusu ise.
Balık ağı gamlı kederli kimsenin gam ve kederinin artmasına, avcı için hayır ve menfaate delalet eder. Balık ağının bir parçasım kaybeden kimse için de hayra delalet eder, dediler.


Seyyid Süleyman: Bkz. Ağ

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar