Connect with us

Rüya

Rüyada Balta Tabiri

Published

on

Rüyada Balta tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Ağaç kesmekte kullanılan keskin balta can yakmaya, geçim işlerinde çetinliğe; Odun baltasıyla yaş ağacı
kesmek şerre, belaya duçar olmaya; kış mevsiminde kuru odun kesmek yahut parçalamak mal ve paraya,
sıhhat ve afiyete delalet eder. (Toprak baltası iççin Bakınız; Kazma.)


Molla Cami: Rüyada balta görmek, imdad, yardım ve rızka işaret eder. Rüya sahibinin basında bir ağrısı varsa ondan kurtulur.
Balta, yemeye ihtiyacı olan hastanın şikayetinin gitmesine işaret eder. Balta, erkek çocuğa da işaret eder.Balta, kişinin hizmetçi, kuvveti ve yardımcısı, bazen de balta, kendisinde ağaç gördüğü takdirde, kafirlerden ahmak bir kimseye işaret eder. Bazen balta, kendisiyle faydalanılan şeye işaret eder. Çünkü balta, demirden olur.Bazı tabirciler balta erkek çocuktur, bazıları da emanet, emniyet ve dinde olan kuvvettir, dediler. Rüyada balta görmek, izzet ve saltanata, tacir için de, kazanca işaret eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında balta görmesi; imdada, yardım ve gelecek nimetlere işaret sayılır. Başı ağrıyan bir kimsenin rüyasında balta görmesi; o kimsenin rahata kavuşacağına delalet eder.Hasta bir kimsenin rüyasında balta görmesi; hastalık nedeniyle şikâyet ve korkularının geçeceğine, eğer eşi hamile ise bir erkek çocuğunun olacağına işaret eder.Bir başka yoruma göre: Bir kimsenin rüyasında balta görmesi; bir işinden dolayı eleştiriye uğrayacağına, rüyasında balta ile odun yardığını görmesi; görülen bir işinden dolayı pek memnun olacağına, kişinin rüyasında bir ormanda balta ile ağaç kestiğini görmesi; bir işinin bozulacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında duvarda asılı vaziyette bir balta görmesi; neticelenmesini beklediği bir işinin sürüncemede kalacağına delalet eder.
BALYA: Bir kimsenin rüyasında hazır yapılmış balya görmesi veya taşıması; çok ağır mes’uliyeti olan bir vazifenin kendisine verileceğine yorumlanır.
BALYA İPİ: Rüyanızda balya yapımında kullanılan ipi görmeniz; ömrünüzün uzunluğuna, öyle ki, belinizin bükülüp son derece yaşla-nıncaya kadar yaşayacağınıza işaretle yorumlanır.


Nablusi: Rüyada balta görmek, imdad, yardım ve rızka delalet eder. Bazan rüya sahibinin başında bir ağrısı varsa ondan kurtulur. Veya ensesinden kan aldırmaya muhtaç olur. Çünkü arapça balta manasında olan «Fe’s»köprücük kemiğine de denir. Bazen de balta, yemeye ihtiyacı olan hastanın şikayetinin gitmesine delalet eder. Balta, erkek çocuğa da delalet eder.
Bazı tabirciler, elinde balta olduğunu gören kimse, vekil, vasi veya emin olur. Dini güzel, ve düşmanına da galip gelir, bazı tabirciler zarara ve dağınıklığa delalet etler, dediler.
Balta, köle, hizmetçi, kuvvet ve yardımdır. Bazen de balta, kendisinde ağaç gördüğü takdirde, kafirlerden ahmak bir kimseye delalet eder. Bazan balta, kendisiyle faydalanılan şeye delalet” eder. Çünkü balta, demirden olur.
Bazı tabirciler balta erkek çocuktur, bazıları da emanet, emniyet ve dinde olan kuvvettir, dediler.
Rüyada balta görmek, izzet ve saltanata, tacir için de, kazanca delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bkz. Savaş aletleri

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar