Connect with us

Rüya

Rüyada Baston Tabiri

Published

on

Rüyada Baston tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Değnekle yürümek sözü dinlenir olmaya, Elinde asası olduğunu görmek şeref, kudret ve varlıktır. Asanın
kırılması görevden azledilmeye, Baston görmek itimat edilir kimseye, Elindeki bastonla bir yere vurmak oradan
elde edilecek menfaate, Eli sopalı birinii görmek despot bir adama delalet eder.


Molla Cami: Rüyada baston görmek, rüya sahibinin günlük işlerini görmek için etraftan yardım istemek zorunda kalacağına işarettir.Bir dostunun kendisine bir baston verdini görse, dostunun kendisine önemli bir konuda yardımcı olacağına işaret eder.


Diyanet: Rüyada baston görülmesi iyiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında baston görmesi; günlük işleri için çevresinden ve dostlarından yardım isteyeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kendisine bir dostu tarafından baston verildiğini görmesi; bastonu veren kimseden önemli ölçüde bir yardım göreceğine işarettir.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin demiştir ki: Baston ve değnek, kıymetli bir zatla tabir olunur. Bir değneğe dayandığını gören, böyle bir şahsın yardımıyla muradına nail olur.
Kirmani’ye göre bastonunun uzadığını gören muradına erer. Kısaldığını görmek, bunun aksidir. Elindeki bastonunun yılana dönüştüğünü görenin dostu, kendisine düşman olur. Bastonunun değiştiğini gören, vefat eder. Bastonunun kendisiyle konuştuğunu gören, hayır ve menfaate erer. Birine bastonu ile vuran, ona söz söyler. Bastonuyla taşa vurup su çıkardığını gören, zengin olur, malı artar. Rızkını kolay kazanır. Elinde baston gören, düşmana galip gelir. Bastonunun kırıldığını gören memursa, azl olunur. Tüccarsa zarar eder. Asasına dayanan kudretli bir şahsa itimat eder veya velayete yahut memuriyete ulaşır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar