Connect with us

Rüya

Rüyada Bekçi Tabiri

Published

on

Rüyada Bekçi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Gece bekçisi, sabah ve yatsı namazlarını ihmal eden kimseyi uyaran biri ile, Bekçinin birini kovalaması nefsiyle
mücadele eden insanın aklı ve ruhu ile, Mal stoklanan ambar bekçisi zikir ve ilim meclisleriyle, Bağ ve bostan
bekçisi nimetin şükrünü eda ettmekle tabir edilir.


Molla Cami: Rüyada bekçi görmek, namazı terkettiğinden dolayı rüya sahibini korkutan bir kimseye işaret eder.
Rüyada bekçi görmek, ilim ve zikrullaha, ilim ve zikir ehli ile toplanmaya, bazen de camii ve hizmetçisine işaret eder.Rüyada bir bekçiden kaçtığını ve onun da o kimsenin arkasına düşüp yetiştiğini ve ona birtakım sözler söylediğini daha so a da ondan kurtulduğunugören kimse, gece namazında (teheccüd namazı) kusur eder, ancak so a bundan tevbeeder.


Diyanet: Rüyanızda bir bekçi görmeniz; kuvvet ve kudretinizin artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bekçilik yaptığını görmesi; o kimsenin hayra kavuşacağına ve menfaat elde edeceğine işaret eder.
Bir kimsenin rüyasında bir bekçinin kendisini yakaladığını ve hırpaladığını görmesi; devlet tarafından kendisine bir zarar geleceğine işaret eder.


Nablusi: Rüyada mal bekçisini görmek, ilim ve zikrullaha, ilim ve zikir ehli ile toplanmaya, bazen da tekke, cami ve zaviyelerin hizmetçisine delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyasında bekçilik ettiğini gören, dindar ve iyi ise; hayır ve menfaat bulur. Fesat ise, zarara uğrar. Bekçinin kendisini tutup eziyet ettiğini görene, hükumet zarar verir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar