Connect with us

Rüya

Rüyada Binmek Tabiri

Published

on

Rüyada Binmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: At, eşek vs. gibi binmenin mutat olduğu hayvanlara eyer ve semerli olarak, dizgin ve yularlarını tuturak binmek
izzet ve saltanata, Bu hayvanlara eyer ve semersiz binmek nefse uymaya, Hayvana ters binmek fıtratı –
yaratılış maksat ve gereklerini- zorlamaaya, öğüt dinlemeyip kendi bilğini okumaya, ihtiyaç anında insanlara
sırtını dönmeye ya da eşine normal olmayan yerden veya hayızlı iken yaklaşmaya delalet eder. Koyun gibi
evcil ama binit vasıtası olmayan hayvanlara birmek insanlara zulmetmeye, Arslan,kurt vs. gibi vahşi
hayvanların sırtına bindiğini görmek nefsin azgınlığına ve masiyete, Ehil olmadığı halde ata binmek, onu güzel
biniyorsa yüceliğe nefse hakimiyete, korku ve ürpertiyle ve onu sevk edemeden biniyorsa nefsin isteklerine
uymaya, Ehliyetli ve ehil olanın özel otomobile binmesi izzet, saltanat ve hayra, Ehil olmayanın binmesi -eğer
kurala uygun olarak ve kaza yapmadan olursa- bir arzunun yerine gelmesine; aksi halde kedere, Mutat
olmadığı halde ağır vasıta ve benzerlerine binmek nefse uymaya; meslek gereği biniyorsa kazanç ve hayra,
Bir kimsenin omuzuna binmek zorla olursa ona haksızlık etmeye, kendi rızası ile olursa külfet ve sıkıntısının o
kişi tarafından paylaşılmasına, Buluta binmek yağmura, Yıldız ve aya binmek izzet ve yüceliğe, Güneşe
binmek kahırla beraber iyilik etmeye, Meyveli ağacın dalına binmek varlıklı birinden istifade etmeye, meyvesiz
ağacın dalına binmek cimri ya da yoksul birine yaklaşmaya, Zayıf, ince ağaç dalına binmek çocuk
terbiyesinde katı davranmaya yahut bir ga


Molla Cami: Bir kimse rüyada bir hayvana bindiğini görse, nefsine uyar. Rüyada iyi beceremiyerek bir ata bindiğini görse nefsinin isteklerine tabi olur. Arabaya binmenin tabiri de böyledir.
Eğer güzel biner, kendini ve atı iyi tutarsa, o kimse nefsine hakim olur.Zorla bir adamın boynuna bindiğini gören kimsenin ölümüne işaret eder. Rızası ile bir adamın boynuna binse, o adam o kimsenin külfet ve eziyetine tahammül eder. Eğer o kimseyi boynundan düşürüp terketse, o kimsenin istediği işi noksan kalır.Hayvana tersine binse, özür kabul etmemesine, nasihat dinlememesine, işaret eder.


Diyanet: Rüyanızda bir hayvana bindiğinizi görmeniz; nefsinize uyarak onun isteklerini yerine getireceğinize, rüyada herhangi bir hayvana binildiğinin görülmesi; izzet ve saltanata kavuşulacağına yo¬rumlanır.
Bir kimsenin rüyasında beceriksizce bir ata bindiğini görmesi; o kimsenin nefsinin arzusuna tabi olacağına, iyi bir şekilde bindiğini görmesi; nefsine hâkim olup onu frenleyeceğine, rüyasında bütün ta¬kım ve aletleriyle bir ata bindiğini ve haline münasip hizmetçisi ve evi olduğunu görmesi; ecdadının izzet ve devletine ve memleketine kavuşacağına işaret eder.Bir kimsenin rüyasında bir hayvana ters bindiğini görmesi; o kimsenin özrünü kabul etmeyeceğine ve söz dinlemeyeceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir nakil vasıtasına bindiğini görmesi; yeni bir işe atılacağına delalet eder.Bir kimsenin rüyasında bindiği bir vasıtadan aşağıya indiğini görmesi; o kimsenin halen yürütmekte olduğu işinden ayrılacağına, kişinin rüyasında bir arabaya bindiğini görmesi; başkalarının yardımı ile birçok menfaatler elde edeceğine, rüyasında bir ata bindiğini görmesi kimsenin muradına nail olacağına yorumlanır.Rüyanızda zorla bir adamın boynuna bindiğinizi görmeniz; öleceğinize, rızası ile bir adamın boynuna bindiğinizi görmeniz; boynuna bindiğiniz kimse sizin külfet ve eziyetinize maruz kalacağına, eğer binilen kimse sizi boynundan düşürüp terk ederse; olmasını istediğiniz işinizin noksan olacağına işaretle tabir olunur.


Nablusi: Bir kimse rüyada bir hayvana bindiğini görse, nefsine uyar. Rüyada bütün hayvanlara binmek, izzet ve saltanattır. Rüyada iyi beceremeyerek bir ata bindiğini görse nefsinin isteklerine tabi olur.
Eğer güzel biner, kendini ve atı iyi tutarsa, o kimse nefsine hakim olur. Bütün takım ve aletleri ile bir ata bindiğini ve kendisinin evi ve haline münasip olarak da hizmetçisi ve çalımı olduğunu görse, o kimse ecdadının izzet ve devletine ve memleketine vasıl olmasına delalet eder.
Zorla bir adamın boynuna bindiğini gören kimsenin ölümüne ve kahren cenazesini yüklenip götürmesine delalet eder. Rızası ile bir adamın boynuna binse, o adam o kimsenin külfet ve eziyetine tahammül eder. Bazı tabirciler, o kimse çetin ve müşkül bir iş talebinde bulunur, dediler. Eğer o kimseyi boynundan düşürüp terketse, o kimsenin İstediği işi noksan kalır. Hayvana tersine binse, özür kabul etmemesine, nasihat dinlememesine, İhtiyaç zamanında arkasını dönmesine yahut arkadan veya hayız zamanında hanımına yaklaşmasına delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar