Connect with us

Rüya

Rüyada Böbrek Tabiri

Published

on

Rüyada Böbrek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Kişinin dünyasına yardım eden sanatı, hüneri, bilgi ve becerisine; Onun yardımcısına, eş ve dostlarına;
Böbreklerde görülen güzellik yukarıda sayılanların iyiyiğine, eksiklik de onlarda görülen olumsuzluklara, Bir
böbreğini yitirmek malın yarısına geleceek zarara, ikisini kaybetmek katı kalpliliğe, Hayvan böbreği almak
yahut yemek yemeci caiz ama hoş olmayan şeyler yemeye ya da ruhsat sınırını zorlamaya, Böbrek bazen
parmaklara delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Parmak.)


Molla Cami: Rüyada böbrek görmek, kişinin yardımcısı ve haline uygun şeyidir. İki böbreğinden birisinin kaybedilmesi, o kimsenin yardımcısının kaybolmasına işaret eder.
Böbreklerinin ikisini de kaybetmek katı kalbliliğe işaret eder. Böbrekler, zenginlik, doğruluk, hata ve açıklık yeridir. Bir kimsenin böbreklerini yağlı görmesi, onun hatip, doğru, hatalı ve hilekar zengin bir kimse oldugunu işaret eder.
Böbreklerin yağsız olması, o kimsenin fakirhane ve az tedbirli olduğunu işaret eder. Böbrek kişinin erkek kardeşine vesair yakınlarına ve evlatlarına işaret eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında böbrek ağrısı çektiğini görmek başkalarının arkasından konuşmak, adam çekiştirmek ve dedikodu yapmak gibi kötü huylarının bulunduğuna ve bu kötü huylarından vazgeçmesi için böyle bir rüya görmesi; kendisine bir ikâz niteliğinde olduğuna yorumlanır.Rüyanızda böbreğinizden taş düşürdüğünüzü görmeniz; bir dostunuzun yardımıyla işlerinizi yoluna koyacağınıza, rüyanızda böbreklerinizden ameliyat olduğunuzu görmeniz; işinize göz diken bir düşmanınızın devamlı olarak baskısı ve tehdidi altında olduğunuza, rüyanızda böbrek kızartması yediğinizi görmeniz; kısa süre sonra beklediğiniz bir yerden elinize bir miktar para geçeceğine işaret şeklinde yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında iki böbreğinden birini kaybettiğini görmesi; kendisine gelmekte olan yardımların kesildiğine ve dolayısıyla yardımcısını kaybedeceğine, rüyasında iki böbreğini birden kaybettiğini gören kimse; o kimsenin katı kalpli, merhametsiz ve şefkatsiz birisi olduğuna yorumlanır.Bir rivayete göre de: Rüyasında böbrek gören kimsenin; sıkıntı, keder ve üzüntülerinden kurtulacağına ve tehlikelerden de emin olacağına işaret şekliyle tabir edilir.


Nablusi: Rüyada böbrek görmek, kişinin yardımcısı ve haline uygun şeyidir. İki böbreğinden birisinin kaybedilmesi, o kimsenin yardımcısının kaybolmasına delalet eder.
Böbreklerinin ikisini de kaybetmek katı kalbliliğe delalet eder. Böbrekler, zenginlik, doğruluk, hata ve açıklık yeridir. Bir kimsenin böbreklerini yağlı görmesi, onun hatip, doğru, hatalı ve hilekar zengin bir kimse olduğuna delalet eder.
Böbreklerin yağsız olması, o kimseni* fakirliğine ve az tedbirli olduğuna delalet eder.
Böbrek kişinin erkek kardeşine vesair yakınlarına ve evlatlarına delalet eder.
Böbrekler ümitsiz, şiddet ve kuvvet sahibi olan ve birtakım malları çıkarıp insanlara sarfeden bir adama delalet eder.
Böbrekler insanın parmaklarına delalet eder. Bundan dolayı böbreklerde meydana gelen durumların tabiri, insanın parmaklarına aittir. Aksi de böyledir. Bundan dolayı bir kimsenin rüyada parmaklarını görmesinin tabiri, böbreklerine aittir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar