Connect with us

Rüya

Rüyada Borazan Tabiri

Published

on

Rüyada Borazan tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Borazan sesi işitmek bir olaya çağrılmaya, Borazanı üflemek bir olay meydana getirmeye, Boynuzdan borazan
yöneticiliğe, Metal borazan kötü tabiatlı erkeğe, Borazanı üflemediği halde görmek hayırlı bir habere,
Borazanka görülen eziklik, çatlaklık yahut arrıza kadındaki ahlak kusuruma, Borazancı, haber getiren bir
insana delalet eder.


Diyanet: Rüyada borazan görülmesi; güzel bir unvana, savaşa ve düşmanı geri püskürtmeye yorumlanır. Bir borazan erinin, rüyasında borazan çaldığını görmesi; eğer rüyayı gören asker ise; başından hatırasını unutamayacağı bir olay geçeceğine, eğer rüyayı gören asker değil ise; yaşantısının birçok değişikliklere uğrayacağına ve eğer memur ise; bulunduğu yerden başka bir yere sürgün edileceğine işaret eder.
Kirmânî’nin yorumuna göre: Rüyada borazan görülmesi hayırlı bir haber alınacağı ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında bir borazan sesi işitip ve fakat borazanı ve çalanı göremediğini görse; uzun bir süre geçtikten sonra iyi bir haber alacağına, eğer sesiyle birlikte borazanın kendisini de görürse; yakın bir zaman sonra iyi bir haber alacağına delalet eder. Kişinin rüyasında borazan çaldığını görmesi; kısa bir süre sonra nem kendisine ve hem de yakınlarına hayırlı bir kısmetin veya sevindirici bir haberin ulaşacağına işaretle tabir edilir. Rüyada ağızla çalınan boru görülmesi; sırlarınızın dostlarınız tarafından bilinmekte olduğuna yorumlanır.


Nablusi: Rüyada borazan, güzel bir şöhrete, harbe ve düşmanı kaçırmaya delalet eder. Rüyasında borazan sesi işiten kimse bir vak’aya çağrılır. Borazana üflediğini görse, kendisi için bir olay meydana gelir. Borazan boynuzdan olursa, riyasetle beraber hizmetçiye delalet eder. Borazan, batıl haberlere delalet eder. Borazan sahibi, koğuculuk yapan veya arsız, namussuz bir erkeğe yahut meyhaneciye delalet eder. Rüyada görülen borazan, meydana çıkacak hayra delalet eder. Borazan, kadının ahlakı ile de tabir edilir. Bundan dolayı kendi borazanında bir ayıp olduğunu görenin hanımının ahlakına bir ayıp nisbet edilir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar