Connect with us

Rüya

Rüyada Buhar Tabiri

Published

on

Rüyada Buhar tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya:


Molla Cami: Rüyada buhar görmek gözün kör olmasına işaret eder.
Kış zamanında ağzından çıkan buharı yaz günlerinde rüyada görmek, iç hastalıklarına ve saklanmış sırların aşikareye çıkmasına işaret eder. Buhan gören kimse hidayet ermiş birisi ise, o kimsenin yolunu sapıtıp hidayetten uzaklaşmasına işaret eder.
Bazen de buhar, yalan ve faidesiz söz söylemeye işarettir.


Diyanet: Rüyanızda su buharı ile bir yerinizin yandığını görmeniz; kendinize en yakın ve dost bildiğiniz bir kimseden hayatınız boyunca hiç unutamayacağınız bir kötülük göreceğinize ve eğer bekâr iseniz; evlenmenize mani olacak bir harekette bulunacağına ya da hakkınızda gururunuzu kırıcı, şeref ve haysiyetinizi zedeleyici bir dedikodu çıkaracağına yorumlanır.Bir başka yoruma göre: Rüyanızda buhar görmeniz; Allah korusun gözünüzün kör olmasına veya bir göz hastalığına yakalanacağınıza yorumlanır. Rüyada buhar görülmesi; bazen de yalan, faydasız ve boş sözlerin konuşulacağına işaretle tabir edilir.


Nablusi: Rüyada buhar görmek göz buğuna ve gözün zulü-matına delalet eder. Kış zamanında ağzından çıkan buharı yaz günlerinde rüyada görmek, iç hastalıklara ve saklanılmış sırların aşikareye çıkmasına delalet eder. Buharı gören kimse hidayete ermiş birisi ise, o kimsenin yolunu sapıtıp hidayetten uzaklaşmasına delalet eder. Eğer rüya sahibi alim ise zahir olan bir bid’atı meydana çıkarmasına delalet eder. bazen da buhar, yalan ve faydasız söz söylemeye delalettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar