Connect with us

Rüya

Rüyada Buhurlanmak Tabiri

Published

on

Rüyada Buhurlanmak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: İnsanın rüyada tütsülenmesi halk ile iyi geçinmeye işaret eder.Tütsü yakılan kap, sahibini medh ettirecek ve hayırla yad ettirecek bir hizmetçiye işaret eder.
Buhurdan, hasta için ölümüne işaret eder, denilmiştir.Anber ile tütsülenmek, şerefli bir kimse tarafından mala nail olmaya, misk, karanfil ve hindistan cevizi gibi siyah ve hoş kokulu şeylerle tütsülenmek, ululuğa ve sevince işaret eder.
Rüyada tütsülendiğini gören kimse, hayırlı bir ticaret ile geçinmeye işaret eder.Rüyada buhurlanmak fakir için zenginliktir.
Buhur ilme ve dine bazen de aşikare sadaka vermeye. rüşvete, düşman ile banşa, işsiz kimse için ise, yahut sıolan gizli olan bir şeyin sırrını ifşa etmeye,kendisini insanlara sevdirmeye ve yaltaklık yapmaya işaret eder.Bazen de buhur, sevgiye ve aşkı göstermeye işaret eder.


Diyanet: Rüyanızda buhurlandığınızı (tütsülendiğinizi) görmeniz; toplum ile iyi uyum sağladığınıza yorumlanır. Rüyada tütsü yakılan kabın görülmesi; efendisinden övgüyle söz ettiren bir köleye işaret eder.Bir kimsenin rüyasında cenaze yıkanırken kullanılan ve adına hanut denilen bir koku ile tütsülendiğini görmesi; korku ile birlikte o kimsenin övülmeye lâyık bir kimse olduğuna işaret eder.Rüyanızda anber ile tütsülendiğinizi görmeniz; haysiyetli bir kimse tarafından mala nail olunacağına, misk, karanfil ve Hindistan cevizi gibi siyah ve hoş kokulu şeylerle tütsülendiğinizi görmeniz; yükseleceğinize ve sevineceğinize yorumlanır.Bir fakirin rüyasında tütsülendiğini görmesi; o fakirin zengin olacağına yorumlanır. Bir başka yoruma göre: Bir kimsenin rüyasında tütsülendiğini görmesi; o kimsenin ilim sahibi olacağına, dînine bağlılığına, aşikâre olarak sadaka vereceğine, düşmanları ile sulh yapacağına ve iş sahibi olacağına delalet eder.Bir kişinin rüyasında efsun (sihir) tütsülendiğini görmesi; o kimsenin düşmanını kahredeceğine, kıskanç kimselere galip geleceğine, varsa korku ve hastalığından kurtulacağına, yapılmış sihri iptal edeceğine işaretle tabir edilir.BUKET: Rüyanızda bir çiçek buketi görmeniz; çok sevineceğinize, fakat bu sevincinizin uzun sürmeyeceğine, rüyanızda bir genç kıza buket verdiğinizi görmeniz; sevdiğiniz kimseden aynı karşılığı göremeyeceğinize veya yeni aşk serüveninizin size sadece keder ve üzüntü vereceğine yorumlanır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar