Connect with us

Rüya

Rüyada Bükmek Tabiri

Published

on

Rüyada Bükmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Birkaç ipi birbirine sarıp tek iplik yapmak yolculuğa, Urgan, halat vs. bükmek ortaklık kurmaya, nikaha yahut
işi sağlama almaya, Elbiseyi büküp kıvırcık hale getirmek işinde sebat etmeye, giymeden önce bükmek zinet
ve güzelliğe, İp yahut bükülebilen şeyyleri gereksiz yere bükmek hakkı tahrif etmeye, sözü çarpıtmaya delalet
eder.


Molla Cami: Rüyada sangı veya ipi bükmek yolculuğa işaret eder.
Bir kimse rüyada kamış, urgan veya ip büktüğünü görse, o kimsenin mutlaka yolculuğa çıkması gerekir. Eğer bükdüğü şey ince olursa o kimsenin gideceği yer ucuzluk ve bolluk bir yer olur. Eğer ip ve urganı bükmek, kendisine kolay geliyorsa, onun yolculuğu rahat geçer.


Diyanet: Rüyada sarığın veya ipin büküldüğünün görülmesi; yolculukla yorumlanır. Kişinin rüyasında kamış, urgan veya ip büktüğünü görmesi; o kimsenin mutlaka yolculuğa çıkması gerektiğine, eğer büktüğü şey ince ise, o kimsenin yolculuk yapacağı yerin bolluk olacağına, kişinin rüyasında elinde bulunan ip veya urganı kolayca büktüğünü görmesi; yolculuğunun çok rahat geçeceğine işaretle tabir edilir.


Nablusi: Rüyada bir şeyi burup bükmek: «Ehli kitaptan öyle bir güruh da vardır ki (bir şey okuyorlarmış gibi) dillerini kitaba doğru eğip bükerler, siz onu kitaptan sanırsınız diye.» (Sure i Ali liman, ayet 78) mealindeki ayet işaretince kitabı tahrif etmeye, değiştirmeye ve bozmaya delalet eder.
Rüyada sarığı veya ipi bükmek yolculuğa delalet eder.
Bir kimse rüyada kamış, urgan veya ip büktüğünü görse, o kimse mutlaka yolculuğa çıkması gerekir. Eğer bükdüğü şey ince olursa o kimsenin gideceği yer ucuzluk ve bolluk olur. Eğer ip ve urganı bükmek, kendisine kolay geliyorsa, onun yolculuğu da rahat geçer.
Sakalını yolduğunu ve ondan iplik bükdüğünü gören kimse, yalan şahitlik ettiğinden rüşvet alır. Bazen de ip ve urgan bükmek, işini sağlam yapmaya veya şirket kurmaya ya da nikaha delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar