Connect with us

Rüya

Rüyada Bülbül Tabiri

Published

on

Rüyada Bülbül tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Varlıklı, hayat dolu kadına, zengin erkeğe; hitabeti düzgün insana; güzel Ku’an okuyan kimseye; Kötü
ortamda görülen bülbül şarkıcı kadın ve erkeklere, Kafes ya da sıkıntılı mahalde görülen bülbül, dili yüzünden
sıkıntıya düşen insana delalet eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında bülbül görmesi; yeni bir aşk hayatına başlayarak çok güzel günler geçireceğine, kişinin rüyasında mehtaplı bir gecede sevgilisi ile birlikte bülbül sesi dinlediğini görmesi- evleneceği eşinde her saâdeti bulacağına ve çevresindeki bütün insanları kıskandıracak bir hayat süreceğine yorumlanır. Bazı yorumculara göre: Rüyada bülbül görülmesi; Kur’an okuyan bir çocuk veya bir oğlan çocuğu ile tabir edilmiştir.


Nablusi: Bülbül kuşu görmek, mal sahibi zengin bir erkeğe, yahut neşeli zengin bir kadına delalet eder. Bazı tabirciler, bülbülü, Kur’an okuyan bir çocuk veya bir oğlan çocuğu ile tabir etmişlerdir. Bülbül görmek, kendisiyle ülfet edilmeyen bir cariyeden bir erkek çocuğa delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bülbül; düzgün konuşan, güzel sesli ve iyi sözlü bir evlada işarettir. Bir rivayete göre bu vasıflara sahip arkadaşları ifade eder. Evinde bir bülbül görenin böyle bir evladı yahut arkadaşı olur. Bülbül almak ve hediye edilmek te böyledir. Evindeki bülbülün öldüğünü yahut uçtuğunu gören, evladını veya arkadaşını kaybeder.
Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Bülbül zengin bir insanla yahutta hafız bir evlatla tabir edilir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar