Connect with us

Rüya

Rüyada Cariye Tabiri

Published

on

Rüyada Cariye tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Bakınız; Kadın Hizmetçi.


Diyanet: Rüyada cariye görülmesi; her yönüyle habere delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kapalı bir cariye görmesi; o kimsenin borca gireceğine veya kapalı bir haber alacağına, rüyada görülen cariye eğer açık ise; duyulacak olan haberin meşhur olacağına, eğer kapalı ise; duyulacak olan haberin ihtimalli olacağına, rüyada görülen cariye açık ve ziynetsiz ise, duyulan haber her tarafa yayılacağına, rüyada görülen cariye genç ve vücutlu ise; duyulan haberin yayılması beklentisi içinde olunacağına yorumlanır. Rüyanızda suratı asık bir cariye görmeniz; korkutucu ve üzücü bir haber alacağınıza, kendisini bilmez, hafifmeşrep bir cariye görmeniz; keder ve üzüntüye maruz kalacağınıza ve fakirleşip muhtaç duruma düşeceğinize, rüyanızda çıplak bir cariye görmeniz; ticarî işlerinizde zarar edeceğinize ve dolayısıyla rezil olacağınıza delalet eder. Rüyanızda bekâr bir cariye aldığınızı görmeniz; hayırlı ve istifade edebileceğiniz bir mülke sahip olacağınıza ya da kazancı çok olan bir ticaret yapacağınıza delalet eder. Bir başka yoruma göre: Rüyanızda beyaz ırka mensup bir cariye satın aldığınızı görmeniz içinde bulunduğunuz şu günlerde girişimde bulunacağınız ticarî işlerinizden büyük kazançlar elde edeceğinize işaretle tabir edilir. Rüyanızda siyah ırka mensup bir cariye satın aldığınızı görmeniz; keder ve üzüntülerinizi bir tarafa atarak huzura kavuşacağınıza veya devletteki bir işinizin olumlu sonuçlanacağına, rüyanızda çok güzel bir cariyenin sizin hizmetinizde bulunduğunu görmeniz; kısmetinizin açılacağına ve rızkınızın artacağına, aynı zamanda eğer bekâr iseniz; bir evlenme teklifi ile karşılaşmanızın muhtemel olduğuna yorumlanır


Nablusi: Rüyada cariye görmek, ona malik olan yahut bağışlanmış olan kimse için ticarete delalet eder. Bundan dolayı satın almak üzere bir cariyenin yanına gittiğini gören kimse, bir ticarette bulunur. Cariye, geçmiş ve gelecekte cereyan eden işlere delalet eder. Müslüman ve zînetli bir cariye gören kimse ummadığı yerden sevindirici bir hayırlı haber işitir. Görülen cariye kafir ise, fahiş ve haddi tecavüz eden bir söz ile yine sevindirici bir haber işitir.
Yüzü ekşi bir cariye gören kimse korkutucu bir haber işitir. Kendim bilmez hafif meşrep bir cariye gören, üzüntü keder ve fakirliğe düşer. Çıplak bir cariye gören kimse ticaretinde zarar eder ve rezil olur. Bekar bir cariye aldığını gören kimseye faydası çok olan bir mülke sahip olur yahut kazancı çok olan bir ticarette bulunur.
Cariye, güzelliği, elbisesi ve güzel kokusu nispetinde haberdir. Cariye kapalı ise, borç ile beraber kapalı bir haberdir. Cariye açık ve bezeğini de erkeklere göstermiyorsa, haber de meşhurdur. Eğer cariye peçeli ise o haber de ihtimallidir. Eğer cariye ziynetsiz olarak açıksa, haber her tarafa yayılır. Cariye genç ve vücutlu olursa o haberin duyulması beklenir.
Rüyada cariye görmek -—hizmetinde bulunduğundan dolayı -— binek hayvanına delalet eder; cariyenin pislik Ve kirleri temizlemesinden dolayı evin kanalizasyonuna, hasır ve kilim gibi yere serip ayağı ile çiğnediği şeylere delalet eder.

Bazen bu rüya, rütbeye, şerefe ve düşmandan kurtuluşa, bazen de kıymetinden dolayı mal ile tabir edilir. Beyaz bir cariye satın aldığını gören, yapmış olduğu ticaretten kazanç sağlar ve hayır görür. Küçük bir cariye aldığını gören kimse imkanı az olan bir iş talep eder. Siyah cariye aldığını görmesi ise hüzün ve kederden kurtulmasıdır. Güzel bir cariyenin kendisine doğru geldiğini görse, hayırlı bir haber işitir.
Rüyayı görenin hükümet hazinesinden alacağı varsa, o alacağı eline geçer. Bir yitiği varsa onu bulur. Cariye çirkin ve kötü ise sevmediği bir işle karşılaşır. Bir kimse cariyenin sokak ve caddelerde insanlarla konuştuğunu ve hatta onları kötü şeylere, veya zinaya davet ettiğini görse, insanlar arasında cereyan eden bir fitnenin zuhuruna delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyasında köle olduğunu gören, sıkıntı içinde bulunan bir adamdan yardım bekler. Kirmani’ye göre köle görmek, müjdedir. (Cariye için köle maddesinde daha tafsilatlı yorum vardır. Bkz. Köle)

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar