Connect with us

Rüya

Rüyada Çene Tabiri

Published

on

Rüyada Çene tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Evin reisine, yerel nönetimin başı da bulunan kimseye, Yüz bütünlüğüne uygun, güzel çene abdestle hasıl
olan nura ve söz güzelliğine, Uzun çene laf ebeliğine, gereksiz ve uzun konuşmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen çene, aşiret başkanına ve nesli çok adama işarettir.
Çenesinin uzadığını gören kimse, bağırır, gereksiz ve faydasız söz söyler ve kuvvetten so a zayıflığa düşer.
Çene, insanın görünen maldan süslenip bezendir şeye yahut kendisinde kuvvet ve yardımda bulunan ve haline uygun ana-baba, yahut çocuğuna yahut hizmetçisine yahut müstakil bulunacağı büyük rütbesine işarettir. Bazan çene, abdesti tam ve güzel almaya işarettir.


Diyanet: İmam-ı Nablusî’nin yorumuna göre: Rüyanızda çene görmeniz; kalbinizin reisi olacağınıza, rüyanızda çenenizin uzadığını görmeniz; bağırıp çağıracağınıza, lüzumsuz ve faydasız sözler konuşacağınıza ve kuvvetli iken zayıflayacağınıza delalet eder. Rüyada çene ve damak görülmesi; bazen de karı-kocaya, iki ortağa Ve iki Çocuğa yorumlanır.


Nablusi: Rüyada görülen çene, aşiretin reisine ve nesli çok adama ve yanında aşiretin topluluğu olan kimseye delalet eder. Çenesinin uzadığını gören kimse, bağırır, malayani ve faydasız söz söyler ve kuvvetten sonra zayıflığa düşer. Çene, insanın görünen maldan süslenip bezendiği şeye yahut kendisinde kuvvet ve yardımda bulunan ve haline uygun ana – baba, yahut çocuğuna yahut hizmetçisine yahut müstakil bulunacağı büyük rütbesine delalet eder. Bazan çene, abdesti tam ve güzel almaya, bazan da evin direğine delalet eder.
Rüyada insanın gördüğü çene ve damak, karı, kocaya, iki ortağa yahut iki çocuğa delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar