Connect with us

Rüya

Rüyada Ceyhun Nehri Tabiri

Published

on

Rüyada Ceyhun Nehri tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Bu ırmakta yıkanmak büyük bir mülke yahut böyle bir mülkten istifadeye, korku ve üzüntüden kurtulmaya
delalet eder.


Molla Cami: Ceyhun nehrinde yıkandığını gören kimseye Allah-u Teala
Hazretleri büyük bir mülk verir. Üzüntülü ise üzüntüsü gider, borçlu ise borcunu verir. Esir ise serbest bırakılır, fakir ise Allah-u Teala zengin eder, alimise ilmi artar.
Ceyhun nehrinden içtiğini gören kimseye o taraftan bir fayda ve menfaat gelir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında Ceyhun nehrinde yıkandığını görmesi; Allah’ın o kimseye büyük bir varlık vereceğine, eğer keder ve üzüntüsü varsa onun gideceğine, eğer borçlu ise o kuluna borcu ödeme imkânı vereceğine, eğer esir ise hürriyetine kavuşacağına, eğer fakir ve muhtaç ise zengin olacağına, eğer âlim ise bilgisinin artacağına, eğer köle ise âzâd olacağına böyle bir rüyanın görülmesi işaret eder. Kişinin rüyasında Ceyhun nehrinden su içtiğini görmesi; o kimsenin nehrin bulunduğu iklimden bir menfaat göreceğine işaretle tabir edilir.


Nablusi: Ceyhun nehrinde yıkandığını gören kimseye Allah Teala Hazretleri büyük bir mülk verir, yahut o büyük mülke yakınlık peyda eder. Üzüntülü ise üzüntüsü gider, borçlu ise borcunu verir. Mahzun ise hüznü gider, esir ise serbest bırakılır, fakirse Allahu Teala zengin eder, alimse ilmi artar, köle ise azat edilir. Ceyhun nehrinden içtiğini gören kimseye o iklimden bir fayda ve menfaat gelir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar