Connect with us

Rüya

Rüyada Cirit Değneği Tabiri

Published

on

Rüyada Cirit Değneği tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada görülen cirit değneği, uzun ve ahmak bir çocuğa işarettir. Bazı tabirciler de, münafık ve doğru olmayan bir kimseye işaret eder dediler.
Rüyada bu değnekle oynadığını gören kimse, münafık bir kimseden yardım ister.


Nablusi: Rüyada görülen cirit değneği, uzun ve ahmak bir çocuğa delalet eder. Bazı tabirciler de, münafık ve doğru olmayan bir kimseye delalet eder, dediler.
Rüyada bu değnekle oynadığını gören kimse, münafık bir kimseden yardım ister. Münafık kimseyi top oyununda topun kendisine nis-bet edildiği diğer bir adama musallat eder. Çünkü küre, insanın kalbi, cirit değneği ise, insanın lisanıdır. Lisan ise, kalbin tercümam olmasından dolayı istediği gibi münakaşa ve münazarada lisanını kullanır.
Cirit değneğinde meydana gelen fazlalık ve noksanlığı sen rüyayı görenin çocuğuna ve lisanına nisbet et.
Rüyada cirit değneği ile topa vurduğunu gören kimse, bir kadınla veya münafık bir adamla dövüşür, çünkü oyunda top durdukça o kimse ona o değnekle vurur. Bu ise dövüşe benzeyen bir şeydir. Cirit manasına gelen Arapça «sevleeatı» kelimesinden «Can» kelimesi türe-tildiğinden dolayı harp ve zarara delalet eder. Cirit değneğini görmek, geçmiş bir hayra delalet eder.
Rüyada elinde bir değnek olduğunu ve onunla bir şeye vurduğunu gören kimse, arzu ettiği şeye yolsuzlukla erişir. Değnekle vurduğu şeye vurduğunda hissettiği kuvvet miktarı, o şeyden kendisine bir şey isabet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar