Connect with us

Rüya

Rüyada Çuvaldız Tabiri

Published

on

Rüyada Çuvaldız tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Çuvaldız evin hanımına, ona ip geçirmek eşin hamile kalıp çocuk doğurmasına; doğumun söz konusu
olmadığı hallerde yolculuk yapmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; İğne.)


Molla Cami: Rüyada çuvaldız görmek, hanıma işarettir. Bir kimse rüyada kendi elinde çuvaldız bulunduğunu görse, onun hanımının hamile olmasına ve kız çocuğu doğurmasına işarettir. Eğer hanımı hamile değilse, o kimse yolculuk yapar.


Diyanet: Rüyanızda bir çuvaldız görmeniz; sizin halkın işlerini düzene koyan ve halk arasında sevgi bağını kuvvetlendiren bir kimse olduğunuza işaret eder. Bir kimsenin rüyasında çuvaldız görmesi; acı sözlere de delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir çuvaldızla bir şey diktiğini görmesi; o kimsenin birtakım acı söz ve hareketleriyle çevresindeki insanları kırıp incittiğine yorumlanır. İmam-ı Nablusi’nin yorumuna göre: Hanımı hamile olan bir kimsenin rüyasında elinde çuvaldız olduğunu görmesi; o kimsenin bir kız çocuğu olacağına, eşi hamile olmayan bir kimsenin ise böyle bir rüya görmesi halinde; yolculuk yapacağına delalet eder.


Nablusi: Rüyada çuvaldız görmek, hanıma delalet eder. Çünkü iplik çuvaldızın içine girer. Bir kimse rüyada kendi elinde çuvaldız bulunduğunu görse, onun hanımının hamile olmasına ve kız çocuğu doğurmasına delalet eder. Eğer hanımı hamile değilse, o kimse yolculuk yapar.


Seyyid Süleyman: Çuvaldız, halkın işlerini düzelten, aralarında sevgi ve birlik kurulması için gayret eden bir şahsı temsil eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar