Connect with us

Rüya

Rüyada Dabakçı Tabiri

Published

on

Rüyada Dabakçı tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Nablusi: Rüyada dabak yapan kimseyi görmek, kan alan kimseye delalet eder. Çünkü dabakcı, hayvan derilerini islah eder, kan alıcı da insanın vücudunu iyileştirir. Rüyada bir doktoru dabakcı olarak görmek, o doktorun tabebette mahir ve üstad olmasına ve elinden birçok hastaların şifa bulduğuna delalet eder. Ancak o doktorun dabak ettiği deri bozulmuş ve kokmuşsa, doktorun cahil ve hileli bir kimse olduğuna delalet eder.
Dabakçı, eğer dünya işlerine delalet ederse, rüya sahibinin tehlikeden kurtulmasına, eğer din işlerine delalet ederse, rüya sahibinin kıtlık ve yoksulluk içinde olan bir fakire yemek yedirmesine işaret eder. Dabakçı, İslah edici bir adam yahut bir doktor ya da helak eden kimselerin geriye bıraktıkları mallarında tasarruf eden kimsedir. Bazan dabakçıyı görmek, üzüntü ve uğursuzluğa delalet eder. Dabakçı zalim bir kimseye de delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyada dabakçı görmek isanların işlerinin iyi şekilde neticelenmesini sağlayan bir adama işarettir. Bir rivayete göre miras taksim eden şahıstır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar