Connect with us

Rüya

Rüyada Dalgıç Tabiri

Published

on

Rüyada Dalgıç tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Mesleği dalgıçlık yahut suya yakın yerlerde oturanlar için rızka, kara ikliminde bulunanlar için hırs ve tamaha,
Dalgıç, zor ve çetin işlere gözü kapalı giren insana, Dalgıç, öncü imamların ve alimlerin sözlerini kendine
prensip edinen, mürşidlerin güzell uygulamalarına uyan ve halkın önderi olan bilginlere de delalet eder. Dalgıç
bazen işin inceliklerine vakıf olmaya ve zor olanı başarmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen dalgıç, devlet başkanıdır.
İnci çıkarmak için denize daldığını gören kimse, devlet hizmetine girer.
Dalgıç, çetin işlere pervasızca giren kimseye işarettir.Dalgıcı görmek, mürşidlerin gidişatlarına uyan, muhakkiklerin söyledikleri sözlerin inceliklerine vakıf ve halkın önderi olan büyük bir alime işarettir.Rüyada dalgıç görmek faydasız olmakla beraber, bir devlet büyüğüne hizmet uğrunda can ve malım tehlikeye sokan bir kimsedir.


Diyanet: Mesleği dalgıçlık yahut suya yakın yerlerde oturanlar için rızka, kara ikliminde bulunanlar için hırs ve tamaha, Dalgıç, zor ve çetin işlere gözü kapalı giren insana, Dalgıç, öncü imamların ve alimlerin sözlerini kendine prensip edinen, mürşitlerin güzel uygulamalarına uyan ve halkın önderi olan bilginlere de delalet eder. Dalgıç bazen işin inceliklerine vakıf olmaya ve zor olanı başarmaya delalet eder. Rüyada görülen dalgıç, devlet başkanıdır. İnci çıkarmak için denize daldığını gören kimse, devlet hizmetine girer. Dalgıç, çetin işlere pervasızca giren kimseye işarettir. Dalgıcı görmek, mürşitlerin gidişatlarına uyan, muhakkiklerin söyledikleri sözlerin inceliklerine vakıf ve halkın önderi olan büyük bir alime işarettir. Rüyada dalgıç görmek faydasız olmakla beraber, bir devlet büyüğüne hizmet uğrunda can ve malım tehlikeye sokan bir kimsedir.


Nablusi: Rüyada görülen dalgıç, melik veya melikin bir benzeridir. İnci çıkarmak için denize daldığını gören kimse, melikin hizmetine girer ve melikten bir cariye temin eder ve ondan bir oğlu olur yahut o kimse bir alimden ilim veya bir tacirden mal veya bir melikten mülk talep eder. Yahut korkarak mal veya hazine ya da bunlar gibi şeyleri ister ve denizden elde ettiği inci miktarınca arzusuna kavuşur. Dalgıç, çetin işlere pervasızca giren kimseye delalet eder. Dalgıcı görmek, mürşidlerin gidişatlarına uyan, muhakkiklerin söyledikleri sözlerin inceliklerine vakıf ve halkın önderi olan büyük bir alime delalet eder.
Rüyada dalgıç görmek faydasız olmakla beraber, sultana hizmet uğrunda can ve malını tehlikeye sokan bir kimsedir.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin diyor ki: Denize daldığı halde inci çıkaran devlet başkanı yahut yardımcıları sayesinde mal temin eder. Ayrıca bu rüya ilim ve marifete delalettir.
Cabir’ül Mağribi’ye göre denize dalıp bir şey çıkaramadığını gören ilim ve Kur’an tahsilinde çalışsa da muvaffak olamaz. Devlet hizmetinde bulunur. Fakat, bundan bir fayda sağlayamaz. Denize dalıp büyük bir inci çıkaran, muradına nail olur. İşleri yoluna girer. Devlet büyüklerinin yanında itibar kazanır. Eline hükumet sayesinde mal geçer.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar