Connect with us

Rüya

Rüyada Damarlar Tabiri

Published

on

Rüyada Damarlar tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Nablusi: Rüyada görülen damar rüya sahibinin ev halkın dan o damarın bulunduğu uzva nisbet edilen kimsesidir.
Damarın güzelliği o kimsenin güzelliğine, damarın bozukluğu ise, o kimsenin bozukluğudur. Bir kimseye rüyada arız olan bir sebepten dolayı bir damarının bozulması, o kimsenin o damarı yerinde bulunan akrabasından birisinin ölümüne delalet eder.
Bazan damarın kesilmesi —rüya tabir edildiğinde ölüm gibi kötü bir şeye veya bir musibete delalet ederse — rüya sahibinin ölmesiyle akrabasından ayrılmasına delalet eder.
Eğer tabiri böyle değilse, o kimsenin kendisi ile akrabası arasında — ölüm hariç— meydana gelecek ayrılığa delalet eder.
İnsanın damarları aşiret ve kabilesidir. Damarlarından birisinin yok olduğunu gören kimse, ölüm veya ziyaret etmemekle akrabasından ayrılır. Damarlar bostanın su kanalı gibidir. Çünkü insan da ağaca benzer. Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostanmın su yolunda meydana gelecek bozukluğa delalet eder.
Rüyada damarların açık olarak onları hiç bir şeyin örtmediğinin görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatına veya emlak ve akarlarına su vermenin mümkün olmayacağına delalet eder. Kan almak için meşhur olan damarlar ve daima hareketi mutad olan nabızlar, hayat, rızık aile ve aşiretinin büyüklerine delalet eder.
Rüyada elinin damarlarından kan aktığını gören kimse, zengin ise o kan miktarı elinden mal gider. Eğer fakir ise, akan miktarca eline mal geçer.


Seyyid Süleyman: Damarlar ve sinirler insanın iş münasebetlerini, ev halkını ve diğer yakınlarını temsil eder. Damarlarından veya sinirlerinden birinin kesildiğini, koptuğunu yahut kuruduğunu görenin; ailesin-den biri, belki de kendisi vefat eder.
Kirmani diyor ki: Rüyasında damar ve sinirlerinin arttığını görenin nesli çok olur. Akrabaları artar.
Ebu Said’ül Vaaz’a göre; hayvanların ve insanların büyük, küçük bütün damarları, menfaat sağlanacak işlere işarettir. Damarın kesilmesi veya kopması, ise zarar görülecek maldır.
Abdülgani’en Nablusi, bu rüyayı insanın hayatı ve bedeniyle tabir eder. Damarında yahut sinirlerinde ağrı ve hastalık görenin işleri karmakarışık olur. Dertleri artar. Hasta birisinin bu rüyayı görmesi, ecelinin çok yakın olduğuna işarettir.
Damarlar, insanın ailesidir. Damarlarından birinin koptuğunu veya delindiğini görenin yakın bir akrabası yahut kendisi kısa zamanda vefat eder. Bazen de bu rüya akrabalarından ölüm olmaksızın ayrılmaya delalettir. Damarlar insanın ailesi ve akrabalarını temsil ettiğinden bunlarda meydana gelecek bir kopma veya eksilme bu yakınlarından birinin vefatına işarettir. Bilinen damarlardan birinden kan almak veya mutad hareketlerle nabız yoklamak; ömür, geçim ve aile büyükleriyle tabir edilir.
Damarlarından kan aktığını görmek; zengin için mal kaybı, fakir için kazançtır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar