Connect with us

Rüya

Rüyada Davul Tabiri

Published

on

Rüyada Davul tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Boş habere, gürültücü kimselere ve ayak takımına, Rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul
hayırlı iş ve habere delalet eder.


Diyanet: Boş habere, gürültücü kimselere ve ayak takımına, Rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul hayırlı iş ve habere delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kadınlara ait davul görmesi; haram yollardan kazanılan, faydası olmayan ve düşmanı çok olan bir ticârete delaletle tabir edilir. Kişinin rüyasında sahur davulu görmesi; o kimsenin haddinden fazla kibirlenen zengin bir kimseyi göreceğine, kişinin rüyasında hac kafilesinde çalman davulu ve gaziler için çalınan davulu görmesi; rehber ve kılavuza yorumlanır.


Nablusi: Rüyada görülen davul boş bir haberdir. Davulu olan bir kimse, kavat, koğucu veya şarap satan bir kimse ile tabir edilir. Evinde davulla oynadığını ve çağırıp – bağırdığını gören kimseye, bir musibet erişir. Rüyada kendisinin davula dönüştüğünü görse, bu rüya saçma sapan bir rüya olduğundan batıldır. Kadın tabiatlı, alçak bir adamın davulunu görmek, ayıplı olan bir kadını görmeye delalet eder.
Kadınlara ait davulu görmek, batıl yollarla elde edilen faydası az ve düşmanı çok olan bir ticarete delalet eder.
Bando davulunu görmek, yalan habere, melike ait davulu görmek de, melike haber götüren kimsenin ölümüne delalet eder.
Bazı tabirciler bando davulunu görmek, her halinde Allah (C. C.)a şükür ve hamdeden kimseyi görmeye delalet eder, dediler. Sahur davulu gibi vakti unutturmamak için çalman davulu görmek, haddinden fazla kibirlenen zengin bir kimseyi görmeye delalet eder.
Hac kafilesinde çalınan davulu görmek, rehber ve kılavuza delalet eder. Gaziler için çalman davulu görmek de, böyledir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar