Connect with us

Rüya

Rüyada Deccal Tabiri

Published

on

Rüyada Deccal tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Yalancıya, sihirbaza ve önderlik uğruna her türlü hile ve yönteme baş vuran kimseye, Deccal, insanları doğru
yoldan ayıran sapkın önderlere, küfürde ileri giden azgın insanlara, Deccalın çıktığını görmek fitne ve kaosun
yayılmasına, ardından kafir yurtlaarının ve şerilerinin fethedilmesine, müslümanların mutlak galibiyetine ve
inançsızların uğrayacağı en büyük dünya azap ve yenilgisine delalet eder.


Diyanet: Rüyada deccal görülmesi, düşmanların saldıracağına, yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkacağına delalet eder. Eğer bu rüyayı gören yolcu ise, o kimsenin yolunun kesileceğine işaret eder. Rüyasında deccal gören kimsenin evinde dedikodu sözlerinin artacağına, fitne ve ayrılık olacağına yorumlanır.
Bir kimsenin rüyasında deccalı görmesi; o kimsenin, hilekâr, yalancı ve arabozucu bir kimse olduğuna delalet eder.


Nablusi: Rüyada deccalın çıktığını görmek, düşmanın saldırmasına ve yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkmasına delalet eder. Rüyayı gören misafir ise onun yolu kesilir. Deccalı görmek kafir şehirlerinden bir şehrin fethedilmesine delalet eder. Deccalı görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sıfatına intikal ettiğini gören kimse için afat ve belaya delalet eder.
Bazan da deccalın çıktığım görmek, salih kimselerin hakların helak olmaları için Allah’ü Teala’ya dualarından sonra yahudilerin hallerinin halas olmasına delalet eder. Fakat deccalın rüyada geçtiği ve uğradığı yerler, üzüntü, keder, şiddet, zulüm ve İıububat ve emlakta büyük afetin meydana çıkmasına, yahut yağmurun yağmamasından dolayı hayrın men edilmesine delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar