Connect with us

Rüya

Rüyada Değirmenci Tabiri

Published

on

Rüyada Değirmenci tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Kendi nefsini ve topluma zararlı kişi yohut durmları ıslah etmekle meşgul insana, Yaşlı ve nurlu yüzlü
değirmenci gün görmüş insana, genç ve hırpani kılıklı değirmenci şüpheli kazanç ehli, güvenilmez kimeseye
delalet eder.


Diyanet: Kendi nefsini ve topluma zararlı kişi yahut durumları ıslah etmekle meşgul insana, Yaşlı ve nurlu yüzlü değirmenci güngörmüş insana, genç ve hırpani kılıklı değirmenci şüpheli kazanç ehli, güvenilmez kimseye delalet eder


Nablusi: Rüyada görülen değirmenci, değirmende öğütülen buğday miktarınca kendi nefsini ve dünyasını ıslah etmekle meşgul olan bir adama delalet eder.
Bir kimse rüyada yaşlı bir değirmenci görse, o kimsenin dedesi ve dostu vasıtasiyle değirmende öğütülen un’un miktarı ve değirmencinin gücü nisbetinde dünyanın o kimseye meylettiğine delalet eder.
Eğer genç bir değirmenci görse, o kimsenin rızkı düşmanının yardım etmesiyle meydana gelir. Rüyada kendisi için un öğüten kimseyi görmek, o kimsenin, geçimini değirmencilikle sağlamasına ve öğüttüğü miktarca geçimini iyi bir hale sokmaya delalet eder.
Kendisine yetecek kadar un öğüttüğünü gören şahıs, kendisine yetecek miktarda maişetini temin eder. İki, üç, dört veya bundan az ya da daha fazla kimse için kafi gelecek miktarda un öğüttüğünü gören kimsenin, rızık ve geçimi o miktarda olur. Ve kendisi de çoluk çocuğuna o nisbette sarfeder. Eğer gördüğü değirmenci genç ise, rüyayı görenin rızkı, düşmanının yardımı ile meydana gelir. Yaşlı ise, rızkı dedesi veya dostu vasıtasıyla hasıl olur.
Yaşlı değirmencinin saç ve sakalındaki beyazlık siyahla karışık yahut değirmenci iriyarı bir adamsa, bu rüya daha da kuvvetlidir. Rüyada görülen değirmenci, halkı yaşamaya teşvik eden bir adama delalet eder.
Değirmenci görmek, keder, düşmanlık, bir şeyi bir halden diğer bir hale sokmaya faiz ve güç işlerini kendi iradesiyle tamamlayan amire delalet eder.
Zaferan öğütücüsünü görmek, hastalığa ve sırları ifşa etmeye delalet eder. Bazan bu kimseyi görmek, gizli işlere, ilim öğrenmeye, öğretmeye ve tekrar etmeye delalet eder.
Bir kadın zaferan öğüttüğünü görse, o kadın kendisi gibi bir kadınla sevişir. Hububat öğütücüsünü görmek, üzüntü ve kederlerin gitmesine ve temizliğe delalet eder. Sidr ağacının yaprağını öğüden kimsenin rüyasının tabiri de böyledir.


Seyyid Süleyman: Rızkını temin etmekte güçlük çeken, ama halka faydalı olan bir kimseye işarettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar