Connect with us

Rüya

Rüyada Devekuşu Tabiri

Published

on

Rüyada Devekuşu tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Nimete, ona binmek çölde yolculuğa yahut haram mala, Devlet adamlarından gelen devekuşu ehli için hakim
tayin edilmeye, değilse devlet görevine, Devekuşunun kanatları dünyalığa, onu tesmek bir kadına sahip
olmaya, yumurtasına raslamak bir kadınla karşılaaşmaya, Devekuşu sağır bir hayvan olduğu için sağır ve söz
dinlemek kimseye de delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen deve kuşu nimettir.Evinde bir deve kuşunu bulunduğunu gören kimsenin ömrü uzun olur.Rüyada deve kuşuna bindiğini gören kimse, haram mal elde der. Yahut çöl olan bir yere yolculuk yapar.Rüyada bir deve kuşunu yüklendiğini gören kimse, bir hata işler.Deve kuşunun kanatlarına sahip oldugunu gören kimse, bir adamdan mal elde eder.


Diyanet: Rüyada devekuşu görülmesi; karı ve kocaya yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir devekuşuna binerek uçtuğunu ve bir yere indiğini görmesi; o kimsenin bir yolculuğa çıkacağına ve selâmetle geriye döneceğine delalet eder.
Kirmânî’nin yorumuna göre: Kişinin rüyasında bir devekuşu bulduğunu veya satın aldığını görmesi; o kimsenin zengin bir kadınla evleneceğine veya güzel bir hizmetçi kız alacağına, bir kimsenin rüyasında bir devekuşuna bindiğini görmesi; o kimsenin haram bir mal aldığına işaretle yorumlanır.


Nablusi: Rüyada görülen deve kuşu Bedevi bir arap kadınıdır. Deve kuşunun erkeği Bedevi bir arap erkeğidir. Bazı tabirciler, deve kuşu nimettir, dediler. Rüyada deve kuşuna bindiğini gören kimse, posta bineğine biner. Bazı tabirciler de hayaları çıkmış birisi ile cima eder, dediler.
Deve kuşu — sağır olduğundan — sağıra da delalet eder. Bazıları ise deve kuşunu görmek, ismi türetildiğinde ölüm haberi manasına gelen «Na’y»’e de delalet eder.
Evinde bir deve kuşunun bulunduğunu gören kimsenin ömrü uzun olur. Sultanın, rüyada bir deve kuşuna sahip olduğunu görmesi, onun cariyeleri muhafaza etmek için hadım bir hizmetçi almasına delalet eder. Rüyada deve kuşuna bindiğini gören kimse, haram mal elde eder. Yahut çöl olan bir yere yolculuk yapar.
Deve kuşunu boğazladığını gören kimse, bir cariyenin bakireliğini izale eder.
Rüyada bir deve kuşunu yüklendiğini gören kimse, bir hata işler. Deve kuşu yumurtasına rastladığını gören kimse, bir kadına rastlar. Deve kuşunun kanatlarına malik olduğunu gören kimse, bir adamdan mal elde eder.


Seyyid Süleyman: Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir deve kuşu bulan, satın alan yahut sahip olan cömert bir kadınla evlenir. Veya güzel bir cariye alır.
Deve kuşuna binmek; harama işarettir. Fakat, bir başka görüşe göre yolculuğa delalet eder. Deve kuşunu arkasına yükleyenin, kısmeti ayağına gelir.
Dişi deve kuşu ehil ve ihsan sahibi bir zevce ve böyle bir kadınla tabir edilir. Erkek deve kuşu da hayırsever bir adamla yorumlanır. Deve kuşuna binip uçtuğunu ve bir yere indiğini gören, sefere gider. Salimen döner. Yere inmezse, geri dönmez.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar