Connect with us

Rüya

Rüyada Diken Tabiri

Published

on

Rüyada Diken tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Kaba ve sert yapılı insana, yeni ve yanlış inanç ve düşünce taraftarı kimseye, Diken üzerinde oturmak tedirgin
eden duruma, dikenin üzerine doğru çekilmek borcu olanlarca baskı altında tutulmaya, Diken din ve dünyaya
yarar ilmi olmayan cahil kimseye, Dikken, muhafıza, koruma görevlisine delalet eder.


Molla Cami: Rüyada diken görmek, haşin ve şiddetli bir adama işarettir. Bazı tabirciler,diken, adamın savunduğu yeni bir din veya fitnedir, dediler. Bundan dolayı kendisine diken batan bir kimse, fitneye düşer veya hoşlanmadığı bir şey onu rahatsız eder.Diken, dindende dünyadan da anlamayan cahil kişilere de işarettir.Bazı tabirciler, dikenin, keskinligine binaen, birtakım hastalık ve acılara, karışık ve birbirene girmiş bulunmasına binaen işlerin durgunluguna, sertliğinebirden keder ve üzüntüye, aşka ve kötü bir kimseden görülecek zulme, kadınlar dolayısıyle insana gelecek zararlara işaret eder, dediler.


Diyanet: Rüyada diken görülmesi; haşin ve şiddetli bir kimseye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında üzerine diken battığını görmesi; o kimsenin fitneye maruz kalacağına veya hoşlanmadığı bir şeyden rahatsız olacağına işaretle tabir olunur.


Nablusi: Rüyada diken görmek, haşin ve şiddetli bir adama delalet eder. Bazı tabirciler, diken, adamın savunduğu yeni bir din veya fitnedir, dediler. Bundan dolayı kendisine diken batan bir kimse, fitneye düşer veya hoşlanmadığı bir şey onu rahatsız eder.
Rüyada diken üzerine çekildiğini gören kimsenin, alacakları için borçluları tarafından mühlet istenir.
Diken, din ve dünyalıkları olmayan cahil kişilere de delalet eder.
Bazı tabirciler, dikenin, keskinliğine binaen, birtakım hastalık ve acılara, karışık ve birbirine girmiş bulunmasına binaen işlerin durgunluğuna, sertliğine binden keder ve üzüntüye, aşka ve kötü bir kimseden görülecek zulme, kadınlar dolayısıyle insana gelecek zararlara delalet eder, dediler.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar