Connect with us

Rüya

Rüyada Dişi Deve Tabiri

Published

on

Rüyada Dişi Deve tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Nablusi: Rüyada görülen dişi deve, kadındır. Eğer o deve arap ve arap olmayan develerden doğmuş ise, o kadın arap değildir. Eğer o deve arap ve arap olmayan deveden doğmamış ise, o kadın araptır.
Rüyada dişi bir deve sağdığını gören kimse, saliha bir kadınla evlenir. Evli ise erkek bir çocuğu olur. Rüyada birtakım dişi develer sağdığını gören kimseye, —zekat, sadaka ve öşür toplamak için — bir memuriyet verilir. Dişi develerin eti, adağı yerine getirmeye veya bir musibete yahut hastalığa ya da rızka delalet eder.
Rüyada dişi deveye binmek, bir kadınla evlenmeye ve cinsî münasebet yapmaya delalet eder.
Bir kimsenin dişi bir devesi ölse, o kimsenin hanımı ölür. Veya yolculuktan kalır. Bazan da dişi deve bağırıp çağırmasından dolayı da kavgacı bir kadına delalet eder.
Bir kimse rüyada bir şehire bir dişi deve girdiğini görse: «Hakikat biz onlara, bir imtihan olmak üzere, o dişi deveyi gönderenlerdeniz» (Sure-i Kamer, ayet 27) mealindeki ayet işaretince, o şehirde bir fitnenin çıkmasına delalet eder.
Rüyada bir dişi deve boğazladığını gören kimse, yaptığı bir şeye pişman olur ve ona bir musibet isabet eder. Rüyada bir şehirde bir dişi devenin boğazlandığının görülmesi, o şehir halkına meşakkat ve belanın erişmesine delalet eder.
Rüyada bir dişi deveye malik olduğunu gören kimse, evlenir. Veya uzak bir yere yolculuk yapar. Yahut bir eve veya bir yere malik olur.

Rüyada dişi deve sağdığını gören kimseye, bir kadın tarafından helal bir mal isabet eder. Eğer deveden kan ve iltihap gibi sütten başka bir şey sağarsa ona isabet edecek mal, haram maldır. Bir kimse rüyada dişi deve sağmaksızın sütünü içtiğini görse, o kimseye, inatçı ve kaba bir kimseden mal gelir.
Devesinin yanından çıkıp gittiğini veya kaybolduğunu yahut çalındığını gören kimse, hanımından ayrılır.
Dişi deve, şerefli haysiyetli, nimet ve bereket sahibesi olmakla beraber mihnet ve meşakkatlara sabreden saliha bir kadına delalet eder. Bazan da dişi deve, gelecek bir şeye delalet eder. Dişi deve ile beraber yavrusu da bulunursa, umum halk için bir fitne ve alametin çıkmasına delalet eder. Eğer dişi deve boğazlansa, üzüntü, keder ve sıkıntılara veya halkın ekserisinin mahvolmasını gerektiren kılıçların çarpışmasına delalet eder.
Rüyada bir dişi deve satın aldığını gören kimse, bazan lamba alır. Bazan da kendisine sevkedilecek şeyde makam ve rütbeye nail olur. Rüyada görülen dişi deve, bir ağaç veya gemi yahut hurma ağacıyla ya da kadın malı ile tabir edilir. Kafile devesi ve mahfe gibi şeylerin hepsi kadınla tabir edilir. Bir kimsenin rüyada bir dişi deve sütünün cami içinde veya sofra üzerine ya da geniş bir yere akıtıldığını görmesi, bolluk bir seneye delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar