Connect with us

Rüya

Rüyada Divit Tabiri

Published

on

Rüyada Divit tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Divit ve dolmakalem yücelik, devlet ve saadettir. Dilit yahut dolmakalem bulundurmak asil davranışlı olmaya,
Divit kişinin hanımına, bekarın evlenmesine yahut mala, Hastanın divit yahut dolmakalem görmesi şifa arayıp
bulmasına delalet eder.


Diyanet: Rüyada divit görülmesi; onun kıymeti nispetinde, izzet, devlet ve yüksekliğe yorumlanır. Kişinin rüyasında bir divit görmesi; o kimsenin mala nail olacağına veya bir hizmetçi alacağına veyahut da evleneceğine, ya da bir kadın tarafından menfaate erişeceğine yorumlanmaktadır. Rüyasında divit bulduğunu gören kimsenin, akrabası veya hanım veyahut da başkaları ile aralarında bir düşmanlığın meydana geleceğine işaret eder.


Nablusi: Rüyada divit görmek, onun kıymeti nisbetince, izzet, devlet ve yüksekliğe delalet eder. Divit, hanıma, mala, hizmetçiye, evlenmeye, bir kadın tarafından meydana gelecek menfaate, evla tarafından meydana gelecek bir durum ve maksada delalet eder. Bundan dolayı bir divitten yazı yazdığını gören kimse bir cariye satın alır. Ve o cariye ile cinsî müasebette bulunur. Mezkur hizmetçi onun yanında devamlı durmaz.
Bir divit bulduğunu gören kimsenin, akrabası yahut zevcesi veya başkalarıyle düşmanlığı vuku bulur. Eğer o yerde hayırlı şahit olursa kendisinin yakınlarından biriyle evlenir. Divite lif koyduğunu gören kimse bir kadınla evlenir, fakat onunla iyi gün geçirmez. Çünkü onun kalemi okkadan daima siyah olarak çıkar.
Vücudunun bir yerinin divit olduğunu, kendisinin de ondan kalem ile yardım talep ettiğini görse, divit yara ve çıbana, yeni kaleme, mürekkepte irin ve kan gibi şeylere delalet eder. Bir kimse bir sahife yazı yazdığını görse, bir mirasa varis olun Divit, devaya da delalet eder. Bundan dolayı hastalanan bir kimse divit görse tedaviye teşebbüs eder, inşallah hastalığından afiyet bulur.


Seyyid Süleyman: Rüyasında herhangi surette divit ve hokkaya sahip olan; bir akrabasıyla düşman olur. Hokkasını kaybeden, kıran veya çaldıran; dul bir kadınla evlenir. Hokkaya mürekkep koyup kalem ile karıştıranın, gayr-ı meşru bir çocuğu olur. Altından divit ve hokka görmek; derin derin düşünmek mecburiyetine işarettir. Hokkasının gümüşten olduğu gören; evlenir veya bir cariye satın alır. Sarı dökmeden hokka menfaate, demirden hokka; işlerinde kuvvet ve sebata, bakırdan hokka; az bir hayra, ağaçtan hokka; husumete yani düşmanlığa delalet eder.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir divit veya hokka bulan; akrabasından bir kadınla evlenir. Hokkadan yazı yazdığını görmek; nikaha işarettir.
Ebu Said’ül Vaaz’a göre: Rüyasında bir hokka yahut divit bulduğunu görenin, yazı yazmak hususunda akranından üstün olur. Divit veya hokka alan; sanat erbabıysa işinden fayda görür. Bir hokka satın alan; münasip bir cariye satın alır. İçinde likasıyla beraber bir hokka bulan; hayırsever bir kadınla evlenir. Divit veya hokkadan bir şey bulaşmasının dört yorumu vardır. Bunlar: Hayır, haber, menfaat ve sabır. Elbisesi bulaşmaksızın üzerine mürekkep yayıldığını gören; şan ve şerefe kavuşur. Elbisesinin bulaşması, baras hastalığına delalettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar