Connect with us

Rüya

Rüyada Doğan Kuşu Tabiri

Published

on

Rüyada Doğan Kuşu tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Doğan kuşu, izzete, otoriteye, düşmana galibiyete, arzu ve isteklere kavuşmaya, evlada, eşlere, memleketlere, güzel mallara. sıhhate, gam ve kederden ferahlığa, gözlerin sağlamlığına ve çok yolculuğa işarettir.Doğan kuşları, avcılığından dolayı ölüme işarettir.Doğan, hapse girmeye, yiyecek ve içeceğin eksikliğine işarettir.Doğanın kendisinden gittiğini gören kimse otoritesini kaybeder.Bir kimse av için bir doğan satın aldığını görse, hizınetinde bir kimsenin bulunmasına ve bir takım kimseleri kendisine mal getirmek üzere sağa sola göndermesine işarettir. Bazı tabirciler, dolanların ölmesini, zalim kimselerin helak olmaları ile tabir etmişlerdir.Doğanların bir mahale gittiğini görmek, o vere doğanların sayısınca hırsız ve eşkiya olacağına işarettir.


Diyanet: Rüyada doğan kuşu görülmesi; rütbe ve şeref sahibi bir kimse ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında elinde bir doğan kuşu olduğunu görmesi; o kimsenin reis olmasına ve insanlar arasında övülmesine işaretle tabir olunur.Kişinin rüyasında doğan kuşunun etini yediğini görmesi; o kimsenin eline devlet başkanı tarafından mal geçeceğine, kişinin evinde bir doğan kuşu öldürdüğünü görmesi; o kimsenin evine giren hırsızlara galip geleceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında bir doğan kuşunu çağırdığını görmesi; o kimsenin bir oğlu olacağına delaletle tabir olunur.


Nablusi: Rüyada doğan kuşu, itaat eder ve çağrıldığında gelirse, rüya sahibi, sultan gazablı iken onunla arkadaşlıkta bulunur. Bu, doğanın diğer kuşlara nisbetle daha kuvvetli olmasındandır. Rüyada doğan kuşlarını tuttuğunu gören kimse, arabdan seçilmiş askere nail olur. Doğan, rütbe sahibi şerefli zalim bir kimseye delalet eder.
Bir kimse rüyada doğanı çağırdığını görse büyük bir oğula nail olur. Eğer o kimse sultan ailesinden ise saltanata nail olur. Doğanın, elinden gidip bacağının kaldığını görmek, mülkünün gidip şöhretinin kalacağına, elinde kanadının kaldığını gören kimsenin mülkünden elinde bir şey kalmasına, dişi doğam kesmek, melikin ölümüne delalet eder. Doğan eti yemek, sultan tarafından gelecek mala delalet eder.
Elinde bir doğan olduğunu gören kimse melik evladından ise saltanata, herhangi bir kimse ise reis olmasına ve insanlar arasında medhedilmesine delalet eder. Evinde doğan öldürdüğünü gören kimse hırsıza galip gelir. Doğanların bir mahale gittiğini görmek, o yere doğanların sayısınca hırsız ve yol kesici girmesine delalet eder.
Mak’adından doğan’kuşu çıktığını gören kimse, haram yiyen bir adamla arkadaş olur, yahut ona sığınır. Doğan kuşu, aşikare yol kesen hırsıza delalet eder.

Doğan kuşu, izzete, saltanata, düşmana galibiyete, arzu ve isteklere kavuşmaya, evlada, zevcelere, memleketlere, güzel mallara, sıhhate, gam ve kederden ferahlığa, gözlerin sağlamlığına ve çok yolculuğa delalet eder.
Doğan kuşları, avcılığından dolayı ölüme delalet eder. Doğan, hapse girmeye, yiyecek ve içeceğin eksikliğine delalet eder. Doğanın kendisinden gittiğini gören kimsenin saltanatı gider. Eğer ip ve kanadındah elinde bir şey kaldıysa saltanatı elinden gider ve doğandan elinde kaldığı şey kadar mal kalır.
Bir kimse av için bir doğan satın aldığını görse, hizmetinde bir kimsenin bulunmasına ve bir takım kimseleri kendisine mal getirmek üzere sağa «sola göndermesine delalet eder. Bazı tabirciler, doğanların ölmesini, zalim kimselerin helak olmaları ile tabir etmişlerdir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar