Connect with us

Rüya

Rüyada Dokumak Tabiri

Published

on

Rüyada Dokumak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: İhtilafı olan kimseyle anlaşmaya, bütün meydana getiren parçaları yerli yerine koyarak yararlı hale getirmeye,
Bez, kumaş vs. dokumak bazen ömrün sayılı günlerine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, dış tehlikelerden
korunmaya, eşiyle muhabbet etemeye, Dokkuma tarağı genç kız için kocaya, bekar erkek için haysiyetli,
hayatın sıkıntılarına katlanan kadına, Dokumacı duvar ustasına, işi gereği çok yolculuk yapan ve aşırı yorulan
kimseye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada dokumak, ömrün kısalmasına yahut ömrün günlerinin çoğunun gitmesine İşarettir.Bazı kere de dokumak, orta halli olmaya ve maişetinin genişliğine işarettir.Elbise dokuduğunu gören kimse, uzak bir yere yolculuk yapar.Bez dokumak için yer yaptığım gören kimsenin yolculuk için hazırlanmasına işarettir.Bir kimse bez dokuduğunu ve so a o bezi kestiğini görse, arzu ettiği işe kavuştuktan işin sekteye uğrama manasına gelir. Rüya sahibi hapiste ise hapislikten kurtulur, düşmanı varsa düşmanıyla anlaşır.Elbiseyi pamuktan, yünden, tiftikten, kıldan, ibrişimden ve bunlardan başka şeylerden dokumanın tabiri birdir.


Diyanet: Rüyanızda bir tezgâhta veya bir fabrikada herhangi bir şey dokuduğunuzu görmeniz; sizin veya bir akrabanızın uzak bir yolculuğa çıkacağına, eğer dokuma tezgâhı başında sizden başka kimseler de varsa bu takdirde uzak bir yerden çok sevdiğiniz bir kimsenin geleceğine yorumlanır.


Nablusi: Rüyada dokumak, ömrün kısalmasına yahut ömrün günlerinin çoğunun gitmesine delalet eder. Bazı kere de dokumak, orta halli olmaya ve maişetinin genişliğine delalet eder. Elbise dokuduğunu gören kimse, uzak bir yere yolculuk yapar; Bez dokumak için yer yaptığını gören kimsenin yolculuk için hazırlanmasına delalet eder.
Bir kimse bez dokuduğunu ve sonra o bezi kestiğini görse, arzu ettiği işe kavuştuktan sonra onun inkitaa uğramasına delalet eder.
Rüya sahibi hapisse hapislikten halas olur, düşmanı varsa düşmanıyla anlaşır. Elbiseyi pamuktan, yünden, tiftikten, kıldan, ibrişimden ve bunlardan başka şeylerden dokumanın tabiri birdir.
Bir kimsenin rüyada durulmuş elbise görmesi, o kimsenin uzak yere yolculuk yapmasına delalet eder. Rüyada elbiseyi açması kaybolmuş kimsenin gelmesine delalet eder. Bir kimsenin tiftikten bir elbiseyi dokumak arzusunda bulunması o kimsenin hizmetçisine vereceği emre delalet eder. Bazan da bez dokumak, cinsî münasebette bulunmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman: Dokumak sefere delalettir.
Ebu Said’ül Vaaz, rüyasında iplik yapıp dokuduğunu ve bunu bitirdiğini görenin vefat edeceğini söylüyor.
Kirmani’ye göre elbiselik dokuyup tamamlayan, sefere gider ve muradına ulaşır.
Fakat, tamamlayamayan arzusuna kavuşamaz.
El Salimi demiştir ki: Dokuma rüyası, keder, endişe ve zihin meşguliyeti ile tabir olunur. Dokuyup bitiren bu sıkıntılardan kurtulur. Dokuduğunu biteremeyenin dertleri devam eder. Evinde birkaç kişinin dokuma işiyle meşgul olduğunu gören; akrabalarından bir kısmıyla kavga eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar