Connect with us

Rüya

Rüyada Düşmanlık Tabiri

Published

on

Rüyada Düşmanlık tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: bakınız düşman/düşmanlık


Diyanet: Rüyada düşmanlık yapıldığının görülmesi aksi ile yorumlanır. Kişinin rüyasında birisi ile kendi arasında düşmanlık olduğunu görmesi; o kimse ile diğerinin aralarında dostluk ve sevgi doğacağına işarettir. Aralarında düşmanlık olan iki kimsenin rüyada barıştıklarını görmek, birbirlerine daha çok düşman olacaklarına yorumlanır.


Nablusi: Rüyada kendisinin başka birisi hakkında düşmanlık yaptığını görse, düşmanlık yaptığı şahsı severek onunla arkadaş olur ve onundıalini ifşa ve gizlediği şeyi açıklar. Rüyada Allah (C.C.)’m düşmanlarına düşmanlık yapmak, imana, onlara muhabbet etmek ve dost olmak da, Allah (C.C.)’ın kitabına ve Resulullah’ın (S.A.V.) sünnetine muhalefet edip yüz çevirmektir. Rüyada bir insana karşı düşmanlığını açığa vurduğunu gören kimse, o insana dostluk eder. Düşmanlık gizli şeyleri açıklamaya da delalet eder.
Rüyada düşmanlar arasında meydana gelen düşmanlık, sulhtur. Barışık olan kimseler arasında meydana gelen düşmanlık, şer, şiddet ve fitnedir. Bazan da rüyadaki düşmanlık, işi iptal etmeye delalet eder. Bir kimse kendisini büyük bir kimse ile düşmanlıkta bulunuyor görse, kalp sevincine ve sırtın kuvvetliliğine delalet eder. Bazan da, düşmanlık, Allah Teala’nın (C.C.) ayetlerinde mücadeleye bazan da, zimmilere zulmetmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bu rüya muhabbet ve dostluğa delalet eder.
Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Biriyle arasında düşmanlık olduğunu görmek; aralarında meydana gelecek sevgi ve dostluğa işarettir.
Bazı tabircilere göre, birisi ile arasında düşmanlık olduğunu ve buna sabrederek kendini güzel bir suretde müdafaa ettiğini gören; o zat ile sadık ve temiz bir arkadaşlık kurar. Birilerine daima nasihat ederler.
Aralarında düşmanlık olan iki kişinin rüyada barışması, düşmanlıklarının şiddetleneceğine delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar