Connect with us

Rüya

Rüyada Eğer Tabiri

Published

on

Rüyada Eğer tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Bakınız; Eyer.


Molla Cami: Bir kimse rüyada eQere sahip olduğunu görse evlenir. Rüyada görülen eğer, hayvan sırtında olmazsa hanımına işarettir.Bir kimse rüyada kendisine ait egere bir köpek ve domuzun yahut da bir eşeğin bindiğini görse günahkar bir kimsenin onun hanımına hainlik etmesine işarettir.
Eğer, hayvana, yahut devlet başkanına ya da asil ve zengin bir hanıma işarettir. Bazı tabirciler, eğer maldır, dediler.
Bir kimse rüyada kendisinin bir eğere bindiğini görse o kimse her işinde zafere erişir ve bütün işlerinde galip gelir.
Bindiği hayvanın eğerini çıkardığını görse, hanımı ile kendi arasında ayrılık meydana gelir. Yahut o kimse hanımını boşar ya da hoşlanmadığı ve kötü gördüğü bazı şeylere girer.


Diyanet: Rüyada bir at üzerinde eğer görülmesi; şeref ve büyüklük alâmetidir. Bir kimsenin rüyasında bir eğer satın aldığını veya birisinin kendisine eğer verdiğini görmesi; o kimsenin zengin bir hanımla evleneceğine veya eline miras yoluyla çok para geçeceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında eğerin kırıldığını görmesi; o kimsenin eşini kaybedeceğine veya hasta olacağına, bir kimsenin rüyasında eğerinin zayi olduğunu görmesi; o kimsenin eşinden ayrılacağına işaretle yorumlanmaktadır. Câbiru’l-Mağribî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında eğerinin değerli taşlarla süslü olduğunu görmesi; o kimsenin bir kadın aracılığı ile zengin olacağına, kişinin rüyasında eğerinin altın veya gümüşle süslenmiş olduğunu görmesi; o kimsenin hanımının kibirli, kendini beğenmiş ve dini yönden zayıf birisi olduğuna işaretle tabir olunur.


Nablusi: Bir kimse rüyada eğer’e malik olduğunu görse, üç kadınla evlenir. Zira eğer, binilecek yerdir. Rüyada görülen eğer, hayvan sırtında olmazsa hanımına delalet eder.
Bir kimse rüyada kendisine ait eğere bir köpek ve domuzun yahut da bir eşeğin bindiğini görse fasık bir kimsenin onun hanımına hainlik etmesine delalet eder. Eğer, hayvana, yahut sultana ya da asil ve zengin bir hanıma delalet eder. Bazı tabirciler, eğer maldır, dediler. Bir kimse rüyada kendisinin bir eğere bindiğini görse o kimse her işinde zafere erişir ve bütün işlerinde galip gelir.
Bir kimse eğerinin karıldığını görse, o kimsenin yahut hanımının Ölümüne ve helak olmasına delalet eder. Bindiği hayvanın eğerini çıkardığını görse, hanımı ile kendi arasında ayrılık meydana gelir. Yahut o kimse hanımını boşar ya da hoşlanmadığı ve kötü gördüğü bazı şeylere girer. Bir kimse rüyada kendi bindiği hayvanın eğeri üzerinde yünden keçe olduğunu görse, o kimsenin yanında ve evinde kendisine eziyet veren bir hanımının olduğuna delalet eder.


Seyyid Süleyman: At üzerinde eğer görmek şerefe işarettir. Bir eğer aldığını yahut birinin kendine eğer verdiğini gören, ya cariye alır veya zengin bir kadınla evlenir yahut eline miras yoluyla mal geçer.
Eğerinin kırıldığını görenin karısı vefat eder. Veya hasta olur. Eğerini kaybeden hanımından ayrılır.
Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Rüyasında eğerinin ceva-hir ile süslü olduğunu gören bir kadın sayesinde zengin olur. Eğerinin altın veya gümüş ile bezendiğini görenin karısı, kibirli ve dinde noksan olur. Şayet eğeri süsten uzaksa; karısı dindar biridir.
Ebu Said’ül Vaaz’a göre eğer; temiz, namuslu, güzel ve zengin bir zevceye delalet eder. Eğere binmek; kazanmaktır. Bu rüyayı gören her işinde muvaffak olur. Mevki ve itibara kavuşur.
Eğer takımının tam ve mükemmel olması izzet, itibar, saadet ve devletin yani talihin yüceliğine delalettir. Eğerdeki eksiklik, bunlarda meydana gelecek noksana işarettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar