Connect with us

Rüya

Rüyada Ekmekçi Tabiri

Published

on

Rüyada Ekmekçi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Bakınız; Fırıncı.


Molla Cami: Rüyada ekmekçiyi görmek korkudan emin olmaya ve geçimin genişligine işarettir.
Bazen ekmekçi çocuğa ve ekmekçi olduğunu gören, büyük mala ve ucuzluğa erişir. Ekmekçiden ekmek aldığını gören kimse bolluk içinde olur. Ekmekçi şerefli ve mütevazi kimselere iyilik yapan kudretli bir amirdir. Kendisine zarar vermeyecek şeyde ona iltica edenleri faydalı şeylere ve helal olan işlere yöneltir. Ekmekçiden ekmek aldığını görse iyi geçinir ve üzüntüsü gider.


Diyanet: Rüyada ekmekçi görülmesi; bütün halkın sevgilisi ve herkese faydası dokunan ve hizmet eden bir kişi olarak yorumlanır.


Nablusi: Rüyada ekmekçiyi görmek korkudan emin olmaya ve geçimin genişliğine delalet eder. Bazan ekmekçi, çocuğa ve sevgiye delalet eder. Ekmekçi, yumuşak, şefkatli ve adaletli bir sultandır. Has ve beyaz ekmek satıcısı temiz rızık ile istifadeye halkı sevkeden kolay geçim sahibi bir kimsedir. Rüyada görülen ekmekçi, ekmekten para almışsa, bir ihtiyaç için söylenen sözdür.
Ekmekçi olduğunu gören, büyük mala ve ucuzluğa erişir. Parasını muayene etmeksizin ekmekçiden ekmek aldığını gören kimseye büyük bir mal isabet eder ve bolluk içinde olur. Ekmekçi şerefli ve mütevazi kimselere iyilik işleyen kudretli bir sultandır. Kendisine zarar vermeyecek şeyde ona iltica edenleri faydalı şeylere ve halkı helal olan işlere yöneltir. Ekmekçiden ekmek aldığını görse iyi geçinir ve üzüntüsüz gider. Sultana nisbet edilen ekmekçi olursa, halkın ıstıraplı zamanında onlara faydalı olan ve ihtiyaçları anında onlarm işlerini gören kimsedir. Çünkü daima ateşle meşgul olur.
Ekmekçi olmadığı halde rüyada ekmek pişirip halka dağıttığını gören kimse kumandan olur. İmamlara kılavuzluk yapar ve onları bir yere götürür. Ekmekçi, söz ve husumet sahibi şerri tahrik eden bir kimsedir. Çünkü onun sanatı ateş ile meydana gelir.


Seyyid Süleyman: Halka hizmet eden, imkanları geniş bir adama işarettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar