Connect with us

Rüya

Rüyada Enfal Suresi Tabiri

Published

on

Rüyada Enfal Suresi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada Enfal süresini veya ondan bir ayet okuduğunu veyaüzerine okunduğunu görmek zafere ermeye, izzet ve yüceliğe işarettir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında Enfal Sûresini veya bu sûrenin bir kısmını okuduğunu veya üzerine okunduğu görüp işiten kimsenin her işinde başarılı olacağına yorumlanır. İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Böyle bir rüya gören kimsenin düşmanlarına galip gelip muzaffer olacağına, mal, nimet ve ganimete sahip olacağına işaret eder. Bir devlet başkanının böyle bir rüya görmesi; onun düşmanlarına üstün geleceğine, bir âlimin böyle bir rüya görmesi; onun dünyaca tanınıp meşhur olacağına, halktan birisinin böyle bir rüya görmesi; o kimsenin dünya ve âhirette hayır göreceğine delalet eder. İmam-ı Nablusî’de: O kimsenin şefaate nail olacağına işaretle yorumlamıştır.


Seyyid Süleyman: İbn-i Abbas (R.A.)’ın beyanına göre bu Sure-i Şerifeyi veya bir kısmını okuyan yahut okunduğunu gören; izzete nail olur ve zafer kazanır.
İbn-i Şirin diyor ki: Düşmanına karşı zafer kazanır, üstün gelir. Mal, ni’met ve ganimete nail olur.
Kirmani’ye göre, rüya sahibi hükümdar veya melik ise; Allah (C.C.)’ın yardımıyla, muzaffer olur. Alim ise; haramdan çekinir, günahtan korkar. Zühd ve takva sahibi olur. Dinde ilerler. Rüyayı gören halktan biriyse dünya ve ahireti hayırlı olur.
Abdulgani’en Nablusi buyuruyor ki: Düşmana karşı zafer kazanır ve ganimet alır. Helal mal elde eder. Kıyamet gününde şefaat edilir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle