Connect with us

Rüya

Rüyada Ense Tabiri

Published

on

Rüyada Ense tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Normal, sağlıklı ve dolgun ense güç ve çetin işlerin üstesinden gelmeye, mali durumun iyileşmesine, Zayıf,
yaralı yahut şeklen çirkin olan ense borca, zillete ve korkuya, Ensesini tıraş ettirmek borcunu ödemeye, Birinin
ensesine dikkatle bakmak o kimseniin ayıbını aramaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada boyun mülke işarettir. Rüyada ense görmek, kötülemek, ilerlemek, gerilemek, izzet, zillet ya da borç gibi adamın arkasından söylenen şeylere işarettir.
Ensenin kalın ve beyaz veya güzel kokulu yahut berrak ve parlak bir nur yada demirden olması gibi, hayra işaret eden bir şeyin meydana geldiğinin görülmesi, şükür etmesine işarettir. Eğer bu rüyayı gören mütevelli isc, kadri yücelir veya borcunu öder. Eğer ensesini aşağı bükmüş veya ensesinde yara, çıban ya da pranga gibi şey bulunduğu görülse, bu rüya o kimsenin zelil, hakir, korkulu olmasına ve borçlanacağına işarettir.
Bazen de görülen ense, kişinin ayıp ve kusurlanı bileceğine işarettir. Bir kimse rüyada ensesinin kalın olduğunu görse, o kimsenin kendi hakkında Allah (C.C.) in takdir ettiği şeye sabır ve tahammül etmesine işarettir. Rüyada ensesinin kalın olduğunu gören kimse kaçar. Rüyada ensesinde kıl olduğunu gören kimsenin, malı olduğu halde borçlu olduğunu eğer ensesinde kıl olmasa, onun iflas ettiğine işarettir.Rüyada ensesinin kılını traş ettiğini gören kimse, üzerinde bulunan emaneti yerine teslim eder ve borcunu öder.


Nablusi: Rüyada ense görmek, kötülemek, ilerlemek, gerilemek, izzet, zillet ya da borç gibi adamın arkasından söylenen şeylere delalet eder. Bazan ense, bir adamın eserini araştıracağına delalet eder.
Ensenin kalın ve beyaz veya güzel kokulu yahut berrak ve parlar bir nur ya da demirden olması gibi, hayra delalet eden bir şeyin meydana geldiğinin görülmesi, onun düşmanla karşılaştığında ileri ve geri veya düşmana arkasını çevirmemek gibi fikir ve niyetinde olduğu bir şeyde şükür etmesine delalet eder. Eğer bu rüyayı gören mütevelli ise, kadri yücelir veya borcunu ödet. Eğer ensesini aşağı bükmüş veya ensesinde yara, çıban ya da pranga gibi şey bulunduğu görülse, bu rüya o kimsenin zelil, hakir, korkulu olmasına ve borçlanacağına delalet eder. Bazan da görülen ense, kişinin eserlerini araştırıp karıştırmağa ve onun ayıp ve kusurlarına muttali olmasına delalet eder.
Bir kimse rüyada ensesinin kalın olduğunu görse, o kimsenin kendi hakkında Allah (C.C.) in takdir ettiği şeye sabır ve tahammül etmesine delalet eder. Rüyada ensesinin kalın olduğunu gören kimse kaçar. Rüyada bir insanın, ensesinin çukuruna vurduğunu gören kimse, amirine seyis olur ve onun hizmetinde bulunur.
Rüyada ensesinde kıl olduğunu gören kimsenin, malı olduğu halde borçlu olduğuna; eğer ensesinde kıl olmasa, onun iflas ettiğine delalet eder.
Rüyada ensesinin kılını traş ettiğini gören kimse, üzerinde bulunan emaneti yerine teslim eder ve borcunu öder.


Seyyid Süleyman: Bkz. Boyun.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar