Connect with us

Rüya

Rüyada Eşik Tabiri

Published

on

Rüyada Eşik tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Kapı eşiği evin hanımı ve geçim vasıtası olan iş ve mesleğine, Alt eşikte oturmak bekar için evlenmeye, Eşiğin
kaybolması, sökülüp atılması hastalığa yahut hanımın vefatına delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen alt eşik, rüya sahibinin hanımıdır.Bir kimse, kapısına ait eşiğinin yerinden çıkarıldığını görse, o kimsenin devleti gider.Kapısının üst eşiginin kopanidığını gören kimse de hanımım boşar.Kapısının üst eşiği gözünden kaybolduğunu görse, o kimsenin hanımı ölür.Bazı tabirciler alt eşik. devlet, üst eşik rüya sahibinin hanımıdır, dediler.Rüyada kapısının alt eşigine bindiğini gören kimse, bir kadınla evlenir.Tabircilerden bazısı da alt eşik ev işlerine bakan kimsedir, dediler.Rüyada alt eşiğin yerinden koparıldığını gören kimse, memur ise görevinden alınır. Alt eşisin koparıldığını ve gözünden kaybolduğunu görse, o evin sahibi ölür. Alt eşiğin koparıldığını ve gözünden kaybolmadığını gören kimse, hastalanır. So a bu hastalıktan şifa bulur.Eşik yaptığını gören kimse, evlenir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında eşik görmesi; o kimsenin bir sınava gireceğine, kişinin rüyasında bir eşikten atlayıp içeri girdiğini görmesi; girmiş olduğu sınavı başarı ile bitireceğine işaret şeklinde tabir edilir.


Nablusi: Rüyada görülen alt eşik, rüya sahibinin hanımıdır. Bir kimse, kapısının alt eşiğinin yerinden çıkarıldığını görse, o kimsenin devleti gider. Kapısının üst eşiğinin koparıldığını gören kimse de, hanımını boşar. Kapısının üst eşiği gözünden kaybolduğunu görse, o kimsenin hanımı ölür.
Bazı tabirciler alt eşik, devlet, üst eşik rüya sahibinin hanımıdır, dediler. Rüyada kapısının alt eşiğine bindiğini gören kimse, bir kadınla evlenir.
Tabircilerden bazısı da alt eşik ev işlerine bakan kimsedir, dediler. Rüyada alt eşiğin yerinden koparıldığını gören kimse, vali ise görevinden alınır. Alt eşiğin koparıldığını ve gözünden kaybolduğunu görse, o evin sahibi ölür. Alt eşiğin koparıldığını ve gözünden kaybolmadığını gören kimse, hastalanır. Sonra bu hastalıktan şifa bulur. Eşik yaptığını gören kimse, evlenir. Rüyada her zaman kapının alt eşiğinde meydana gelen şeyi sen kadına nisbet et.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar