Connect with us

Rüya

Rüyada Esnemek Tabiri

Published

on

Rüyada Esnemek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Tembelliğe, uyuşukluğa, günah işlemeye ve namazı ihmal etmeye yahut onu gafletle, ruhunu ibadete
vermeden kılmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada esnemek, günah işlemeye, feryad edip ağlamak ve tenbellıkle namazı terk etmek gibi şeytanın razı olacağı amellere işarettir.Esnemek düşmana zafer bulma ve sevaba da işarettir. Bazen de bu rüya halinin keşf edilmesiyle sırrının ortaya çıkmasına, bazen de, sahibinin, iyi olmayacak bir hastalığa yakalanmasına işarettir.


Diyanet: Bir kişinin rüyasında sık sık esnediğini görmesi veya esneyen bir kimse ile karşılaşması; o kimsenin içinde bulunduğu şu günlerde biraz canının sıkıldığına, eğer kendisini teselli etmez ise bu can sıkıntısının daha da artacağına delalet eder. Bazı yorumculara göre rüyada esnemenin görülmesi mekruh olarak tabir olunur. Kişinin rüyasında esnediğini görmesi; o kimsenin herkesin şikâyetine maruz kalacağına, kişinin rüyasında esnerken elini ağzına tuttuğunu görmesi; o kimsenin doğru yolda bulunduğuna işaretle tabir olunur.


Nablusi: Rüyada esnemek, günah işlemeye, feryad edip ağlamak ve tembellikle namazı terk etmek gibi şeytanın razı olacağı amellere delalet eder. Esnemek düşmana zafer. bulma ve sevaba da delalet eder. Zira insan namazda bulunduğu halde şeytandan kaçınmak için ağzını yummakla emr edilmiştir. Bazan da bp rüya halinin keşf edilmesiyle sırrının ortaya çıkmasına bazan da, sahibinin, iyi olmayacak bir hastalığa yakalanmasına delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bu rüya mekruh bir işle yorumlanır.
Kirmani demiştir ki: Rüya aleminde esnediğini gören, herkesin şikayetine maruz kalır. Fakat aynı halinde devam eder.
Bazı tabircilere göre, esnediği zaman eliyle ağzını kapatan Hakk yolunda gayretli olur. Çok esnemek başka yorumcuların kavline göre, çok uyku ve gaflet işaretidir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar