Connect with us

Rüya

Rüyada Fesleğen Tabiri

Published

on

Rüyada Fesleğen tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Bu hoş kokulu bitki eşe, dosta, çocuğa, ilim meclisine, güzel ve etkili söze, sanat ve beddi duygulara,
Koparılmış fesleğen hüzne delalet eder.


Molla Cami: Fesleğeni rüyada görmek, genellikle hayra işaret eder.Rüyayı gören bekarsa, yakında hayırlı bir izdivaç yapacagina, evli ise eline para ve mal geçecegine işaret eder.


Diyanet: Rüyada fesleğen görmek veya koklamak; neşelenmeye, sevinmeye ve mutlu olmaya yorumlanır. Bir erkeğin rüyasında fesleğen görmesi; o erkeğin çok yakında hayalindeki bir kadınla tanışacağına, bir kadının rüyasında fesleğen görmesi; o kadının büyük bir mirasa konacağına işaret eder. Bekâr bir kimsenin rüyasında fesleğen görmesi; o kimsenin çok zengin birisi ile evleneceğine, genç bir kimsenin rüyasında fesleğen görmesi; kalbinde taşıdığı hayallerinin kısa süre sonra gerçek olacağına yorumlanır. Câbiru’l-Mağribî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında ve mevsiminde fesleğen sattığını görmesi; iyiye, mevsimi dışında sattığım görmesi ise; kötüye yorumlanır. Kişinin rüyasında vakitsiz bir fesleğen görmesi; o kimsenin güzel konuşan asil bir kimse ile arkadaş olacağına, kişinin rüyasında fesleğen söküp kopardığını görmesi; güzel konuşan asil arkadaşından ayrılacağına delalet eder. İbn-i Sîrin’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında taze ve güzel renkli güzel kokulu fesleğen görmesi; o kimsenin şerefinin artacağına ve yükseleceğine, kişinin rüyasında soluk bir fesleğen görmesi; o kimsenin hastalanacağına işaret eder.


Seyyid Süleyman: Rüyada rengi ve kokusu güzel fesleğen görmek; evlada, yerden söküp koparmaksa; üzüntü ve göz yaşına işarettir.
Cafer-i Sadık (R.A.) demiştir ki: Fesleğen şunları temsil eder: Zevce, cariye, dost, evlat, güzel söz, ilim meclisi, iyi sanat. Bostanda, bahçesinde veya hanesinde fesleğen görmek; menfaat ve hayır husulüne delalet eder.
Cabir’ül Mağribi diyor ki: Mevsiminde fesleğen satmak; iyidir. Buna mukabil mevsimi haricinde fesleğen satmak; hayra yorulmaz. Vakitsiz fesleğen görmek veya sahip olmak; güzel sözlü, asil bir zat ile arkadaşlığa işarettir. Rüyasında fesleğen söküp kopardığını gören, böyle bir arkadaştan ayrılır.
İbn-i Şirin’e göre; rengi, kokusu güzel ve taze fesleğen gören; şeref ve makam sahibi olur. Fesleğen sultani denen cinstense, tabir daha kuvvetlidir. Rengi solmuş, sararmış fesleğen görmek; hastalık habercisidir.
Kirmani için sultani fesleğen, evlada işarettir. Koparıp atmak, hüzün ve ağlamaktır.
Cafer-i Sadık’a göre, sultani fesleğen rüyada şunların temsilcisidir: İzzet, şeref, oğul, dost, güzel söz, ilim meclisi, marifet ve güzel isim.
Bazıları demişlerdir ki: Fesleğen ve emsali çiçekler, yerde ve saksıda olurlarsa, evlat ile yorumlanırlar. Koparılmış fesleğeni evinde veya evinin önünde gören, üzülür, göz yaşı döker. Bir başka görüşe göre fesleğen, kadının sembolüdür. Saksıda veya ocaktaki fesleğene sahip olan, bir kadınla evlenir.
Lakin çok geçmeden ayrılırlar.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar