Connect with us

Rüya

Rüyada Fırat Nehri Tabiri

Published

on

Rüyada Fırat Nehri tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Bu nehirden su içmek menfaat ve berekete, onun suyunun çekildiğini görmek yönetimde meydana gelecek
çalkantıya ve insanları sıkıntıya sokan karmaşaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada Fırattan su içtiğini gören kimse, Allah (CC.) tarafından menfaat ve berekete erişir. Fırat nehrinin kuruduğum görse, devlet başkaninın öleceğine veya mülkünün elinden gideceğine ve helak olacağına işaret eder. Bir kimse rüyada Fırat suyunu içtiğini görse, o şahsın çok namaz kılıp ibadet ettigine ve kanaatkar olduguna işaret eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında Fırat nehrinin üzerinden geçtiğini görmesi; o kimsenin Allah tarafından bütün dileklerinin kabul edileceğine, bolluk ve refaha kavuşacağına, kişinin rüyasında Fırat nehrinin suyundan içtiğini görmesi; o kişinin bol rızka ve rahat bir geçime kavuşacağına, kişinin rüyasında Fırat nehrinin suyunu kurumuş görmesi; büyük devlet adamlarından bir kişinin öleceğine yorumlanır.


Nablusi: Rüyada Fırattan su içtiğini göran kimse, Allah (C.C.) tarafından menfaat ve berekete erişir. Fırat nehrinin kuruduğunu görse, devlet reisinin öleceğine veya mülkünün elinden gideceğine ve helak olacağına delâlet eder. Bazan da bu rüya, sultanın veziri ile tâbir edilir. Bir kimse rüyada Fırat suyunu içtiğini görse, o şahsın çok namaz kılıp ibadet ettiğine ve kanaatkar olduğuna delâlet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar