Connect with us

Rüya

Rüyada Fıskiye Tabiri

Published

on

Rüyada Fıskiye tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Güzel bir kadına, üzüntü ve kederin gitmesine, ferah ve sevincin gelmesine, menfaate, güzel evlada, yüksek
evlere yahut bol rızka, Suyu ahenkli bir şekilde çevresine yayan ve çevresinde yeşillik alan bulunan fiskiye
güzel ve varlıklı bir kadına, Susuz fiiskiye yoksul bir kadına, Fiskiyeden üzerine az su sıçraması ufak tefek
üzüntülere, çok su ile ıslanması ıstırap ve kedere delalet eder.


İhya:


Molla Cami: Rüyada fıskiye görmek, insanın günah işlemekten sakındığı şeye işaret eder.Bazan fıskiye güzel bir kadına işaret eder. Eğer fıskiyede su varsa o kadın zengindir. Eğer fıskiyenin etrafında ev ve akar su varsa, o kadın malı, hizmetçi ve evlad sahibi bir kadındır.Bazen de fıskiye ev sahibinin ev halkından ihtiyaçlarını gidermeye kabiliyetli olan kimseye işaret eder, veya rüya sahibinin torun ve evladına işaret eder.Eğer fıskiyede su yoksa o kadın fakir, tembel, faydasız ve çocuk doğurmaz bir kadındır.Bazen de fıskiye günah işlemeye ve o yerde oturanlarda meydana gelecek üzüntü, keder ve şiddete işaret eder.


Nablusi: Rüyada fıskiye görmek, insanın günah işlemekten sakındığı şeye delâlet eder. Fıskiyede bereket olduğu söylenirse o meşakkattir. Bazan fıskiye güzel bir kadına delâlet eder. Eğer fıskiyede su varsa o kadın zengindir. Eğer fıskiyenin etrafında mülk ve akar su varsa, o kadın mallı, hizmetçi ve evlâd sahibi bir kadındır.
Bazan da fıskiye ev sahibinin ev halkından ihtiyaçlarını gidermeye kabiliyetli olan kimseye delâlet eder. Veya rüya sahibinin köle, ve hizmetçilerde, bilgisine, rütbesine veya torun ve evlâdına delâlet eder. Eğer fıskiyede su yoksa o kadın fakir, tembel, faydasız ve çocuk doğurmaz bir kadındır. Bazan da fıskiye günah işlemeye ve o yerde oturanlarda meydana gelecek üzüntü, keder ve şiddete delâlet eder.


Seyyid Süleyman: Evinde bir fıskıye olduğunu görmek; bol kazanç, rahat ve genişliktir. Bir rivayete göre fıskıye, kadınla tabir olunur. Hükmü havuz gibidir. Bir fıskıyenin bozuk olduğunu görmek; geçim ve rahatta durgunluğa işarettir. Bazılarına göre fıskıye, cariyeye delalet eder. Hanesinde süslü, suyu bol ve mükemmel bir fıskıye gören, zengin, güzel ve ahlakı sağlam bir kadınla evlenir yahut kıymetli bir cariye satın alır. Fıskıyenin kuruması iyi değildir.
Abdulgani’en Nablusi Rahmetullah diyor ki: Fıskıye, insanı günahlardan koruyan şeylere tabir olunur. Bir kavle göre fıskıye görmek; güzel, iyi ahlaklı ve muteber bir kadına delalet eder. Şayet fıskıyede su varsa; temsil ettiği kadın zengindir. Susuz fıskıye; fakir ve kısır bir kadının sembolüdür. Bir rivayete göre evde fıskıye görmek; o hane halkının üzüntülerine işarettir. Ayrıca bu insanların, çok yalancı ve çok günahkar olduklarını gösterir.
Bazıları demişlerdir ki: Rüyasında bir evdeki fıskıyeden berrak ve saf su fışkırdığını görmek; o hanede feyiz, bereket refah ve servet hasıl olacağına delalettir. Fıskıyenin suyu bulanıksa anılan bu mal, haramdan elde edilecek demektir. Fışkıran su, etrafındaki adamları ıslatıyorsa; ev sahibinin servetinden halk da istifade eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar